Hlavné správy

„Niektorí to milujú, niektorí nenávidia“: každý vietnamský dom má svoj oltár a špecifickú vôňu.

V živote Claudie Allner sa snúbi fascinujúca zmes vietnamského dedičstva a slovenskej kultúry, ktorá odráža jej jedinečnú cestu od detstva na Slovensku až po mnohostrannú dospelosť.

Claudiini rodičia emigrovali z Vietnamu na Slovensko v 80. rokoch minulého storočia ako súčasť širšieho príbehu spolupráce medzi socialistickým Vietnamom a krajinami východnej Európy. Ich cesta podčiarkuje odolnosť budovania nového života uprostred kultúrnych a sociálnych rozdielov na Slovensku.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Claudia sa v dospelosti orientovala v otázkach kultúrnej asimilácie, našla solidárnosť vo svojom vietnamskom dedičstve s normami slovenskej spoločnosti. Napriek výzvam prijala svoju identitu a vybudovala spojenie v rámci oboch komunít.

Claudia sa zamýšľa nad detstvom, spomína na chvíle, keď sa cítila inak, a na prekážky, ktoré ju viedli k integrácii do slovenskej spoločnosti. Jeho optimistický pohľad pripravil pôdu pre zmysluplné vzťahy a prijatie medzi rovesníkmi.

Sociálna dynamika a profesionálny vplyv

Claudiin spoločenský život a profesionálna cesta zdôrazňujú jej odhodlanie k pozitívnym zmenám v slovenskej spoločnosti. Jeho úlohy v spoločnosti Globsec a účasť na politických kampaniach podčiarkujú jeho oddanosť sociálnemu a kultúrnemu pokroku.

Claudia prostredníctvom svojho podcastu Bananov Tetti skúma vietnamskú skúsenosť na Slovensku a zamýšľa sa nad vlastnou cestou „banánového dieťaťa“. Usiluje sa preklenúť kultúrne rozdiely a podporiť porozumenie vo vietnamskej spoločnosti.

Claudia, ktorá odráža odkaz svojej rodiny pri formovaní kultúrnej krajiny Slovenska, kladie dôraz na jednotu a porozumenie vo vietnamskej komunite. Medzi jeho ambície do budúcnosti patrí kultúrna výmena a sociálna integrácia.

READ  Zosnulí známi humoristi vyzývajú Slovákov, aby volili

Život Claudie Ulnerovej je dôkazom odolnosti a kultúrnej integrácie. Od detstva na Slovensku až po profesionálne snaženie a angažovanosť v spoločenských veciach má Claudia vášeň pre prijatie rozmanitosti a podporu pozitívnych zmien v slovenskej spoločnosti.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close