Nigérijskí hráči v zahraničí: Boniface, Tanko, Udoh rozhodujúci; Awoniyi, Iheanacho, Ajayi zapôsobia

Soccernet.ng Prinášame vám vzrušujúci prehľad hviezd nigérijského futbalu, ktoré v sobotu rozžiarili európske kluby

Bielorusko: Orsha šokuje Lokomotiv Komal po sebe idúcimi výhrami

V tvrdom stretnutí v Bielorusku 1. divízie sa Abdulaziz Lawal ukázal ako hrdina Orsha.

Rozhodujúci úder zasadil Laval v 71. minúte. [1-2] Cestné víťazstvo proti Lokomotivu Komal.

Diváci boli v úžase, keď hostia otočili karty a zabezpečili si všetky tri body.

ČÍNA: Liaoning Shenyang vyhral vďaka Musovej brilantnosti

V China League One mal Liaoning Shenyang dôvod na oslavu, keď Sabir Isa Musa stiahol jedného späť na ich kľúčovom mieste. [2 – 0] Dandong porazil Tengyue.

Česká republika: Neskorý nárast Tanga zabezpečil úspech

V Českej republike hostil Panik Ostrava v napínavom zápase České Budějovice.

Do centra pozornosti sa dostal Abdullahi Tango, ktorý v priebehu deviatich minút skóroval dvakrát. Jeho pozoruhodný úspech dodal Pániku Ostrava veľmi potrebnú podporu [2 – 0] Víťazstvo doma.

Hostia síce mali v zostave Quadriho Adedirana a Walea Alliho, no gól útechy na veľkú radosť domáceho publika nenašli.

Anglicko: Odvíja sa ligová dráma

V Premier League pokračoval Taiwo Awoni vo svojej senzačnej forme a strelil svoj siedmy gól v rade za Nottingham Forest.

Napriek tomu, že šiel o dva góly dopredu, Forest nakoniec jednému podľahol [3-2] Prehra proti Manchestru United na Old Trafford. Tiež uvádzaný pre Ola Aina Forest.

Medzitým na Emirates Stadium čelil Fulham nepriazni osudu, pretože Calvin Bassi dostal červenú kartu, ale neskôr sa zhromaždili, aby podstúpili tvrdý boj. [2-2] Remíza vs Arsenal.

V inom zápase Brentford predstavil Franka Onyeku po prestávke pri remíze 1:1 v Crystal Palace.

V Championship zohral kľúčovú úlohu Semi Ajayi, ktorý asistoval pri otváracom góle West Bromu.

READ  Ligový pohár bol srdcovkou pre Aberdeen, keď utrpel semifinálovú porážku 2:1 na ihrisku Rangers po tom, čo Anthony Stewart videl červenú.

Josh Maja nastúpil ako náhradník v druhom polčase, keď vyhral West Brom. [4-2] Poraziť Middlesbrough.

Fred Onyedinma skóroval za Rotherham United, ale asistencia Kelechiho Iheanacha pomohla Leicestru City stiahnuť jeden gól. [1-2] Vyhrajte preč. Wilfred Ntd tiež vystupoval pre Foxes v tomto vzrušujúcom stretnutí.

V akcii League One bol hrdinom Dominic Uddo, ktorý strelil jediný gól a vystrelil Shrewsbury Town k výhre 0:1 na ihrisku Fleetwood Town.

Nemecko: Boniface, Akboguma Shine

V Bundeslige skóroval Victor Boniface ohromujúcou výstužou, ktorá inšpirovala Bayer Leverkusen k vedúcemu postaveniu. [0-3] Vyhrajte proti vysoko letiacej Borussii Monchengladbach. Toto je výkon najvyššej triedy.

Kevin Agbokuma ukázal svoju defenzívnu zdatnosť, keď Hoffenheim zabezpečil vzrušujúce víťazstvo 2:3 nad novým Heidenheimom.

Grécko: Dominuje Asteras Tripolis

V gréckej Super League 1 zohral kľúčovú úlohu Oluwatobiloba Adefunyibomi, ktorý asistoval pri jednom z gólov Asteras Tripolis pri ich dominantnom víťazstve nad OFI.

Maďarsko: Edomwonyi, Stephen Impress pre Diósgyőr

Mužom zápasu bol Bright Edomwonyi, ktorý strelil gól s asistenciou Godfreyho Stephena, ktorý hlavou prekonal Dioskeora. [2 – 0] Výhra nad Kisvardom v NB I

Na štadióne Szusza Ferenca v Budapešti strelil víťazný gól tímu Újpest Peter Ambrose na hranici hodiny. [2 – 1] Víťazstvo nad Zalaegerszegom.

Taliansko: Úspešné víťazstvo na San Siro

V Serii A zažil Samuel Chukwueze pamätný domáci debut za AC Miláno na San Siro, čím prispel k sebavedomiu svojho tímu. [4-1] Víťazstvo nad Turínom.

Bol to však pamätný deň pre Ademolu Lookmana, ktorý bol v ťažkej situácii Atlanty vystriedaný po polčase. [2-1] Porážka novo povýšeného Frosinone.

Tyronne Ebuehi odohral celý zápas, no nedokázal udržať Empoli mimo neho [2-0] Prehra v Monze.

Lotyšsko: Ogunjiho vplyv v Rige

V lotyšskej Virslige zaujal z lavičky Olabanjo Ogunji, ktorý pomohol druhým gólom Rigy k výhre 3:0 nad Valmirou.

READ  Hlavné mestá v Bratislave získali známeho kanadského a poľského zástupcu

Rumunsko: Hrdinstvo Otelu pre CFR Cluj

Philippe Otele predviedol pozoruhodný výkon a dosiahol ťažko zarobené double, aby inšpiroval CFR Cluj. [3 – 1] Víťazstvo nad Podozaním.

V 65. minúte asistoval pri utešenom góle juniora Piusa Podozaniho.

Slovensko: Botpresová drží Trenčín na remíze

Na Slovensku zohral kľúčovú úlohu Ridvan Sanusi, ktorý v ich zábavke strelil druhý gól Botpresovej. [2 – 2] Remíza s Trenčínom s hviezdou Flying Eagles Jude Sundayom.

Tento príspevok bol naposledy upravený 27. augusta 2023 o 11:56