šport

Nishioka nemá problém so šampiónom French Open Djokovičom

Japonec Yoshihito Nishioka mal v pondelok malé problémy so šampiónom French Open Novakom Djokovičom, keď v 1. kole vyhral v Roland Karros 6:3, 6:1, 6:0.

Proti svetovému číslu 99 mal minulosť a jeho súper ani raz neprehral v prvom kole turnaja. Nishioka sa však rozbehol ako na hojdačke a v úvodnom geme posunul srbskú svetovú jedničku k niekoľkým brejkbalom.

Srb Novak Djokovič hrá s Japoncom Yoshihitom Nishiokom v prvom kole tenisového turnaja French Open 23. mája 2022 v Paríži. (Kjóto) == Kjóto

V zápase mal šesť šancí na brejkbal, no premeniť sa mu podarilo iba jednu, kým Djokovič osemkrát prelomil podanie Nishioka, čím zápas ukončil do dvoch hodín.

Djokovič, ktorý hrá svoj prvý grandslam v tejto sezóne, povedal: „Myslím si, že by mal byť na začiatku turnaja šťastný. Je to veľmi rýchly, jeden z najrýchlejších hráčov na turné.“

26-ročný Nishioka nedokázal využiť prvé šance pred odchodom zo súťaže.

„Mal som veľa príležitostí na dvojku alebo brejk, ale myslím si, že jeho sila v takýchto situáciách body nedovoľuje,“ povedal Nishioka.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz Djokovič bude v 2. kole čeliť buď Slovákovi Alexovi Molkanovi, alebo Argentínčanovi Federicovi Correovi.

Srb Novak Djokovič (R) a Japonec Jošihito Nišioka sa stretli na sieti po Djokovičovom priamom víťazstve v sete v 1. kole tenisového turnaja French Open 23. mája 2022 v Paríži. (Kjóto) == Kjóto


Súvisiace pokrytie:

Tenis: Naomi Osakaová vypadla v prvom kole French Open a porazila Anisimovú.

Dospievajúci Tokio Oda oznámil svetu tenisu na invalidnom vozíku


READ  Poštový balíček, časť 2 - Športovci

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close