FC Sevilla – Manchester United 2: 1 (1: 1)

včera 23:05
|

Futbalisti Sevilla FC postúpili do finále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V prvom nedeľnom semifinálovom súboji na neutrálnom ihrisku v Kolíne nad Rýnom zvíťazili nad Manchesterom United 2: 1.

Duel Sevilla – Manchester United by ste mohli sledovať cez ŠPORT.sk ONLINE >>

Vo finále, ktoré sa bude hrať v piatok 21. augusta v Kolíne nad Rýnom, sa stretnú s úspešným z druhého semifinále Inter Milána – Shakhtar Doneck.

Rekordný päťnásobný víťaz súťaže zo Sevilly eliminoval majstra 2017 po góloch záložníka Sus a Luka de Jonga, ale Manchester United viedol od deviatej minúty po góle Bruna Fernadesa z jedenásteho.

Semifinále Európskej ligy 2019/2020:

Sevilla FC – Manchester United 2: 1 (1: 1)

Gól: 26. Suso, 78. De Jong – 9. Fernandes (od 11 m), W: Diego Carlos, El Hadadi – Williams, Rashford, Maguire, rozhodca: Brych (DEU), bez divákov

správy:
Sevilla: Bounou – Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon – Banega, Fernando, Jordánsko (87. Gudelj) – Suso (75. Vazquez), En Nesyri (56. De Jong), Ocampos (56. El Haddadi)

manchester: De Gea – Wan-Bissaka (87. Fosu-Mensah), Lindelof, Maguire, Williams (87. James) – Fred – Greenwood (90. + 3 Ighalo), Fernandes, Pogba, Rashford (87. Mata) – Martial

/ na jeden zápas, Sevilla postúpila do finále/

„Červení diabli“ začali aktívne a v siedmej minúte dostali šancu na penaltu. Bezprostredne po skončení Rashforda „Carlos skosil“ spojeného hráča a nemecký rozhodca Brych ukázal na biely bod, VAR tiež urobil pokutový kop. Lopta bola tradične braná Fernandesom a nekompromisne otvoril skóre pod brvnom. V 16. minúte hostia vyrovnali na 1 – 1, keď De Gea prenikol stredom obrany súpera a upravil na 0 – 2. Hostia mali sľubnú šancu v strede poľa. Kapitalizoval však ďalších desať minút, keď peknú kombinovanú akciu Seville zle pokryli hráči Spojených štátov a centrum Reguilon z pravej strany presnou strelou vyčistil sieť Suso. Hra sa potom preliala zo strany na stranu, oba tímy sa pokúsili prísť s niečím a dostali sa až do konca, ale obrana bola vždy na svojom mieste. United boli trochu nebezpečnejší, ale pokusy Martial, Rashford a Fernandez v sieti sa nekončili.

READ  Francúzsky olympionik bol vystavený pred 13-ročným dievčaťom. Hrozia mu basy - ofsajd - šport

V 46. minúte mal tím Manchester šancu zvýšiť náskok tímu Manchester, po peknej kombinačnej akcii celej ľavej strany sa dostal do sľubnej príležitosti, ale za jeho strelu by sa hanbil aj prípravkár. United tlačil na súpera, ale ani Rashford, ani Martial nespálili steny obrancov. Martial mal štvrtú šancu v druhej polovici v 53. minúte, po chybe obrancu sa dostal pred Bounouu, ale marocký brankár opäť vyčaroval. Hráči tímu španielskeho klubu sa postupne snažili znovu si udržať svoju pozíciu, aby sa hráč dal pod nohami. Center z priameho kopu domácich v 73. minúte skoro skončil v sieti, ale strelu z dorážky vytlačil VAR Brych za postrannú čiaru. Tím Navas našiel v 78. minúte fantastickú šancu na zníženie stavu, ale jeho strela skončila na brvne. Skóre je teraz 2 – 1. Nakoniec Manchester nebol schopný vyrovnať sa s umelo hrajúcim súperom.