šport

Nórsky futbalista zomiera po policajnom zásahu vo Vroclavi – Prvé správy

28-ročný nórsky reprezentant, hráč amerického futbalového tímu Panthers Wroclaw, zomrel v piatok večer po tom, ako ho záchranári privolaní miestnou políciou údajne uviedli do bezvedomia.

Podľa vroclavskej polície v západnom Poľsku Leo Croft predtým užíval drogy a kládol policajtom odpor.

Incident sa stal v piatok krátko pred 22:00 v bytovom komplexe vo Vroclave. Polícia bola informovaná o osobe rušiacej pokoj.

Leo Croft polícii priznal, že bol zapletený do incidentu a že predtým pil a užíval drogy. Poukázal aj na umiestnenie metamfetamínu a marihuany.

Počas zásahu sa stal agresívnym po tom, čo mu povedali, že bude zadržaný, pretože držba drog je v Poľsku nezákonná. Po použití priamych donucovacích prostriedkov, ktoré spôsobujú minimálne nepohodlie pri ich použití, strážnik osobe spúta putá.

Vzhľadom na jeho psychofyzický stav a následné zadusenie privolali policajti na miesto záchranárov. Keďže bol stále veľmi rozrušený, záchranný tím sa rozhodol použiť sedatíva.

Bohužiaľ, krátko po podaní anestetík sa mu začala točiť hlava a omdlel. Jeho hlavné funkcie sa obnovili, keď sa začala profesionálna renesancia. Sanitkou bol prevezený do nemocnice vo Vroclavi, kde po viac ako hodine zomrel, uviedol Wojciech Jablonski z vroclavskej polície.

Vo veci tragickej udalosti sa začalo vyšetrovanie. Prokuratúra rozhodla, že bude vykonaná pitva.

Panthers Wrocław na svojej sociálnej sieti napísali, že boli Croftovou tragickou smrťou šokovaní.

„Dvadsaťosemročný Leo, ktorý pochádza z Nórska, sa k nám pripojil v apríli a bol jedným z kľúčových členov tímu súťažiaceho v Európskej lige futbalu (ELF),“ píše sa v novinách.

„V mene hráčov, zamestnancov a majiteľov klubov vyjadrujeme sústrasť Leovým blízkym,“ napísal Panthers Wrocław.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close