Priame výsledky Wimbledonu 2023 – Djokovič vedie o dva sety, Algaraz podniká kroky neskôr, Madison Keysová na kurte dva

Kto vyhral najviac Wimbledonských titulov?

Česká tenistka Martina Navrátilová získala najviac titulov vo Wimbledone.

Na svojom konte má impozantných deväť víťazstiev z turnaja – viac, ako sa ktorémukoľvek hráčovi v mužskom alebo ženskom športe podarilo dosiahnuť predtým alebo potom.

Jej prvé víťazstvo prišlo v roku 1978 a svoj posledný titul vo dvojhre vyhrala o 12 rokov neskôr, keď porazila Ginu Garrisonovú v priamych setoch.

V marci 2023 Navrátilová odhalila, že po boji s rakovinou hrdla a prsníka bola bez rakoviny.

V rozhovore s Piersom Morganom prezradila, že sa po svojej zničujúcej dvojitej diagnóze obávala, že „neuvidí ďalšie Vianoce“.

Roger Federer vyhral vo Wimbledone najviac mužských titulov vo dvojhre.

Vyhral osemkrát – rekordný Djokovič sa vyrovná, ak v roku 2023 vyhrá turnaj.

Federerovo prvé víťazstvo bolo v roku 2003 proti Markovi Philipposisovi.

Na ktorom televíznom kanáli je Wimbledon a možno ho vysielať naživo?

Každú sekundu Wimbledonu je možné sledovať naživo na kanáloch BBC v Anglicku.

Diváci majú tiež možnosť sledovať zápasy cez BBC Red Button.

Pre online prístup môžu tenisoví nadšenci navštíviť webovú stránku BBC Sport alebo aplikáciu BBC iPlayer.

Alternatívne bude mať SunSport pokrytie niekoľkých zápasov počas kultového turnaja.

Evans v zlomyseľnom kroku

Wimbledon uvoľnil pokuty na prvý týždeň – a to sa Donovi Evansovi nečíta dobre.

4 000 dolárov (3 120 libier) britského esa je najvyššie zo všetkých mužov, pričom päť pokút dostalo takých ako Alex de Minaur a Alexander Zverev.

Pri prehre v prvom kole s Quentinom Hollisom dostal Evo pokutu za „počuteľnú obscénnosť“.

Mohli by roboti nahradiť ľudí vo Wimbledone?

Do pokrytia Wimbledonu 2023 bol pridaný komentár založený na umelej inteligencii a teraz turnajový riaditeľ Jamie Baker poskytol prehľad o používaní technológie, ktorá pomáha určiť herné výzvy.

READ  Ralph Ranknick poukazuje na šéfov Man Utd po dokončení skorého výjazdu z Old Trafford

Očakáva sa, že umelá inteligencia môže prevziať prácu čiarových rozhodcov na ihrisku.

Pán Baker povedal: „Táto linka v boundary tenise je zrejmá a v tejto fáze sme neurobili žiadne rozhodnutia, ale stále sa pozeráme na budúcnosť.

„Neustále sa snažíme vyvážiť časti nášho dedičstva, ktoré sú absolútne posvätné. Každý rok sem príde pol milióna ľudí a rozhodne stojí za to si niečo z toho zachovať, pretože je to taká veľká časť ich skúseností.

Objednajte si hru v pondelok

Takže po tom, čo sa v nedeľu hral tenis, ako vyzerá pondelok?

8. deň šampionátu teraz uvidí Carlosa Algarza a Novaka Djokoviča v akcii – rovnako ako v piatok.

Djokovič vs Hurcox stlačili harmonogram – druhá šanca v strede.

Ale zatiaľ vyzerá zajtra takto:

Centrálny kurt (začiatok 13:30):

• B. Hadad Mia (Braz.) 13 proti E. Rybakina (KAZ) 3
  • oh Jabir (TUN) 6 v b. Kvitová (ČR) 9
  • C. Algaras (ESP) 1 v m. Perettini (ITA)

Dvor č. 1 (začiatok o 13:00):

• D. Medvedev 3 proti J. Lehka (CZE)
  • e. Alexandrova 21 v A. Sabalenka 2
  • G. Dimitrov (BUL) 21 v h. Runa (DEN) 6

Noah bol nútený čakať

100. wimbledonský zápas Novaka Djokoviča bol dnes večer odložený pre prísny zákaz vychádzania na súde – a bude pokračovať zajtra.

Remíza vo štvrtom kole bola uzavretá o 22:35, chvíľu po tom, čo Srb získal druhý set v priamom tajbrejku a ujal sa vedenia 2:0 proti poľskej legende Hubertovi Hurcoxovi.

Rozhodca zápasu Gerry Armstrong obom hráčom povedal, že tretí set sa neodohrá a namiesto toho bude preložený na pondelok na centrálnom dvorci.

Bude súčasťou harmonogramu ôsmeho dňa, ktorý už zahŕňa dva zápasy žien a súboj medzi Talianom Matteom Berettinim a španielskou svetovou jednotkou Carlosom Algarazom.

READ  Elise Mertens sa z Texasu zblázni do Glasgowa na Billie Jean King Cup

V druhú oficiálnu nedeľu na poludnie oba zápasy presiahli tri hodiny, čo znamená, že tento súboj štvrtého kola sa odohral až o 20:41.

Bolo smiešne, že títo dvaja profesionáli boli požiadaní, aby hrali pod zatvorenou strechou tak neskoro v noci.

Keď Andy Murray vo štvrtok večer zistil, ako sa mu darilo proti Stefanosovi Tsitsipasovi, dvojica si bola plne vedomá toho, že vzhľadom na zákaz vychádzania o 23:00 ide proti časom.

6ft 5in Hurcox mal tri setbaly za stavu 6-3 v prvom sete tie-breaku, no dusil sa v nesprávnych momentoch, o čom je známe, že v posledných rokoch robil.

To otvorilo dvere Djokovičovi, ktorý ušiel z väzenia ziskom piatich bodov v rade.

Hoci Hurcox trafil 23 es na najviac returnov v hre, v druhom sete tie-breaku ukázal nervy a Djokovič si zápas udržal.

Svetová dvojka je po Rogerovi Federerovi a Jimmym Connorsovi len tretím mužom v Open ére, ktorý prekonal hranicu 100 zápasov.

Ak sa mu podarí prekonať túto ťažkosť, budú ho len tri víťazstvá deliť od rekordnej ôsmej wimbledonskej koruny.

Kredit: Getty