Ralph Ranknick poukazuje na šéfov Man Utd po dokončení skorého výjazdu z Old Trafford

Medzinárodné súhrnné stretnutie: Bývalý dočasný manažér a konzultant Manchestru United Ralph Ranknick’s Austria porazil Chorvátsko 3:0 v rušnej noci v Lige národov UEFA.

Načítava sa video

Video nie je k dispozícii

Päť hráčov, ktorí dokážu oživiť nosič Man UTD desať jastrabov

Ralph Ranknick začal ako manažér Rakúska v šoku v piatok večer v Lige národov.

Súčasný dočasný manažér Manchestru United, ktorý vo svojom prvom zápase priviedol svoj nový tím k víťazstvu 3:0 nad Chorvátskom, oznámil, že opustí Old Trafford, pričom sa predtým očakávalo, že v klube zostane v pozícii poradcu. Keď sa však ukázalo, že nové práce Ranknicka sú jasné, tento 63-ročný sa rozhodol obrátiť svoju pozornosť na Rakúsko na plný úväzok a odmietol šancu stať sa súčasťou revolúcie Erica Den Hawka.

Bývalá hviezda Stoke City a West Hamu Marco Arnadovič sa ujala vedenia tesne pred polčasom, keď Rangnik zaznamenal tri body. Debut víťaza finále Ligy majstrov Luku Modriča zabránil Chorvátsku v ďalšom vzdávaní sa, keď v druhej tretine skórovali Michael Grigorich a Marcel Sabitzer.

Obranca United Rafael Varane prehral v ďalšom zápase 1. skupiny medzi Francúzskom a Dánskom. Amulet Realu Madrid Karim Benzema dostal Les Bleus do vedenia v State de France po 51 minútach, ale Andreas Cornelius dvakrát skóroval a zabezpečil Dance víťazstvo 2:1.

Varaneho noc sa zhoršila kvôli zraneniu, ktoré nahradilo hviezdu Arsenalu Williama Salibu. Kylian Mbabane bol tiež vylúčený za to, že v polčase nepridal k senzačným 35 gólom, ktoré v tejto sezóne strelil prestupový cieľ Red Devils Christopher Enkung.

V 4. skupine sa na čele tabuľky umiestnilo Holandsko Louisa van Gaala, ktoré zdolalo hviezdami nabité Belgicko 4:1. V obrane podporovali Holandsko Virgil van Dijk z Liverpoolu a šampión Premier League Nathan Ake, no z Tottenhamu Hotspur krátko pred prestávkou prelomil patovú situáciu Steven Bergwijn z Tottenhamu Hotspur, ktorý využil ďalší gól United z prihrávky Frankieho de Jonga.

Ranknick začal s Rakúskom úspešne po tom, čo Mann opustil UTD

Zapojte sa do diskusie! Bude Man Utd ľutovať, že sa pridal k Rangnickovi? Dajte nám vedieť svoje predpovede v sekcii komentárov.

Memphis Depay strelil dva góly na oboch stranách pri zásahu Denzela Dumfriesa v 14. minúte, predtým než bývalý útočník Chelsea Michy Batshuayi strelil v predĺžení utešujúci gól a spečatil víťazstvo. Poľsko v stredu prekonalo Svetový pohár 2:1 vo Vroclavi 2:1, ale teraz zostúpilo na druhé miesto.

Kazachstan zdolal Azerbajdžan 2:0, Slovensko Bielorusko 1:0. Lotyšsko porazilo na domácej pôde Andorru 3:0, keď Moldavsko vyhralo na ihrisku Lichtenštajnska 2:0.

Nechýbali ani kvalifikačné kolá na Africký pohár národov, pričom Pobrežie Slonoviny porazilo na domácej pôde Zambiu 3:1, čiastočne aj vďaka gólu bývalého obrancu Spurs Sergeho Ariera. Po prepustení z Red Devils skóroval Edinson Cavani dvakrát a pomohol Uruguaju poraziť Mexiko 3:0.