Veda

Nová metóda hlásenia aktualizuje počet obetí IOVY COVID-19 na 2 898

Zmena v spôsobe, akým štát Iowa hlási úmrtia spojené s koronavírusmi, zvýšila počet úmrtí v Iowe na COVID-19 na 2 898. Až do pondelka hlásilo ministerstvo zdravotníctva v Iowe úmrtia na COVID-19 iba v prípade, že osoba, ktorá zomrela, mala pozitívny výsledok testu PCR. Táto metóda vynechala úmrtia, pri ktorých mala osoba pozitívny test pomocou antigénového testu, a prípady, v ktorých bol COVID-19 uvedený ako príčina smrti v zázname o úmrtí bez pozitívneho výsledku testu. Ministerstvo verejného zdravia v Iowe uviedlo, že federálny systém pre príčinu smrti nezahŕňal COVID-19 ako príčinu smrti, keď sa prvýkrát začala pandémia. V ďalšom priebehu bude štát Iowa hlásiť všetky úmrtia v rámci COVID-19, pri ktorých poskytovateľ zdravotnej starostlivosti hlási príčinu smrti alebo základnú príčinu smrti ako koronavírus. Riaditeľka odboru verejného zdravotníctva v Iowe Kelly Garcia počas tlačovej konferencie objasnila, že zmena nemá vplyv na to, ako zdravotnícki pracovníci hlásia príčiny smrti. „Myslím, že je to typický proces, ktorý sa znova používa na všetky ostatné spôsoby, ako by mohol Iowan zomrieť, alebo ktokoľvek, kto navštívi Iowu a náhodou tu zomrie, “povedal Garcia. „To znamená, že toto je typický proces.“ nič sa nemení na tom, ako by klinický lekár vykonával svoju prácu. Skôr meníme spôsob, akým tieto informácie zaznamenávame na štátnej úrovni. “García uviedol, že v niektorých okresoch Iowa dôjde k zvýšeniu celkového počtu úmrtí v rámci COVID-19 a v iných nie.

Zmena v spôsobe, akým štát Iowa hlási úmrtia súvisiace s koronavírusmi, zvýšila počet obetí IOVA COVID-19 na 2 898.

Až do pondelka hlásilo ministerstvo verejného zdravia v Iowe úmrtia na COVID-19 iba v prípade, že osoba, ktorá zomrela, mala pozitívny výsledok testu PCR.

READ  Vypočujte si úder Marsu v týchto 1 zvukoch z Fortitude Rover

Táto metóda vynechala úmrtia, pri ktorých mala osoba pozitívny test pomocou antigénového testu, a prípady, v ktorých bol COVID-19 uvedený ako príčina smrti v zázname o úmrtí bez pozitívneho výsledku testu.

Ministerstvo verejného zdravia v Iowe uviedlo, že federálny systém pre príčinu smrti nezahŕňal COVID-19 ako príčinu smrti, keď sa prvýkrát začala pandémia.

Ďalej bude štát Iowa hlásiť všetky úmrtia na COVID-19, pri ktorých poskytovateľ zdravotnej starostlivosti uvedie príčinu smrti alebo základnú príčinu smrti ako koronavírus.

Riaditeľka odboru verejného zdravia v Iowe Kelly Garcia počas tlačovej konferencie objasnila, že zmena nemá vplyv na spôsob hlásenia príčin úmrtia zdravotníckymi pracovníkmi.

„Myslím si, že je to typický proces, ktorý sa znova používa na všetky ostatné spôsoby, keď môže Iowan zomrieť, alebo ktokoľvek, kto navštívi Iowu a náhodou tu zomrie,“ povedal Garcia. „To znamená, že toto je typický proces.“ nič sa nemení na tom, ako by klinický lekár vykonával svoju prácu. Namiesto toho meníme spôsob, akým tieto informácie zaznamenávame na štátnej úrovni. “

Garcia uviedol, že v niektorých okresoch v Iowe dôjde k zvýšeniu celkového počtu úmrtí v rámci COVID-19 a v iných nie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close