šport

Nováčikovia sú pripravení pomôcť Avalanche akýmkoľvek spôsobom

Neoficiálnym začiatkom sezóny pre Colorado Avalanche je ich charitatívny golfový turnaj. Nie je to povinné, ale častejšie sa všetci v skupine objavia, dobre sa zabavia a vrátia sa.

Ten zápas bol v pondelok ráno a podľa môjho netrénovaného oka tam boli všetci.

Áno, to zahŕňa aj rozhovor Valeryho Ničuškina s novinármi vo štvrtok po prvom dni tréningového kempu. Bolo to prvýkrát, čo hovoril s médiami, odkedy po sezóne opustil tím v Seattli.

S kým sme hovorili, boli to noví členovia Avalanche Thomas Tatar a Ross Colton. Obaja prišli do Colorada toto leto z Východnej konferencie, aj keď za veľmi odlišných okolností. Colton bol terčom Avalanche prostredníctvom obchodu, zatiaľ čo organizácia čakala na trhu a minulý týždeň podpísala zmluvu s Tatarom.

Keď boli dvaja v Colorade viac ako týždeň, obaja si všimli to isté – nadmorská výška vás zasiahne naozaj rýchlo.

„Zo začiatku to nebolo pekné,“ vtipkoval Tatar o úprave na míle vysoko.

Pre Coltona sa vracia až do minuloročného finále Stanleyho pohára, keď ho výška dostala v najhorších časoch, aké si možno predstaviť.

„Pamätám si, že sme s nimi hrali vo finále,“ povedal Colton. „Myslím, že bola jedna noc, zobudil som sa uprostred noci a nemohol som dýchať. Je to asi 10 dní, čo som tu bol. Prvých pár dní bolo trochu drsných, ale väčšinou Mám pocit, že mi bolo dobre.

Čo sa týka Tatara, jeho vyhliadky na leto sú také, že bude mať zmluvu dostatočne dlho. Jeho cieľom bolo ísť do tímu s „obrovským potenciálom“ a cítil, že Avalanche sa perfektne hodí. Pred podpisom zmluvy sa zhováral s niekoľkými hráčmi tímu vrátane Gabriela Landeskoga, ale jeho prvým kontaktom bol jeden z členov skautingu Avalanche.

READ  Hardy, Lainey Wilson vedú kandidátov na ceny ACM | apríla

„Prvý, s kým som sa rozprával, bol Miro Salezák a odtiaľ sa to rozbehlo,“ povedal Tatar. „Hovoril som s Chrisom (McFarlandom) a Bettnerom a porozprávať sa s nimi, myslel som si, že je to skvelá príležitosť. Chvíľu trvalo, kým som dal všetko dokopy, ale s výsledkom som veľmi spokojný. Cítim víťaznú mentalitu tu a som nadšený, že sa môžem pripojiť k takejto organizácii. Som veľmi motivovaný.

Jalešák je európsky skautský vodca pre Avalanche a slovenský kolega. Nie je to prvýkrát, čo sa toto leto objavilo jeho meno, keďže je členom kádra Colorada, ktorý je zvyčajne v kontakte s Nikolajom Kovalenkom. 23-ročný Rus podpísal svoj vstupný kontrakt v júli a k ​​tímu sa pripojí po skončení sezóny v KHL. Zdá sa, že Salesak je pre organizáciu tajnou zbraňou.

Tatar strávil posledné dve sezóny New Jersey, hrá za tím Devils, ktorý rád tlačí tempo. Vidieť, ako rýchlo hrá Avalanche, môže prechod trochu uľahčiť.

„Verím!“ Zavtipkoval. „Minulý rok sme mali veľmi rýchly tím, ale aj Colorado. Vždy, keď sme s vami hrali, uvedomil som si, aký rýchly je váš tím. Som rád, že som tentoraz na ich strane. Urobím všetko pre to, aby som pomohol tím.

Hoci Tatar donedávna nevedel, kde bude hrať, Colton mal na začiatku sezóny dobrý nápad, že zmení tím. Začiatkom leta povedal, že dostal náznak, že by ho Tampa mohla presunúť, takže výmena nebola veľkým prekvapením. Keď sa dozvedel, že ide o lavínu, mal obrovskú radosť.

„Sme veľmi nadšení,“ povedal Colton. „Dobrí chlapci, vedia vyhrávať. Samozrejme, hrali proti nim vo finále, takže viem, aký majú tím. Som tu už asi 10 dní a milujem to.

READ  Vychádzajúca britská hviezda Hannah Gluckman sa chystá vziať Shrewsbury útokom

Za tých 10 dní presne zistil, kto je srdcovkou tímu a nie je to žiadne veľké prekvapenie.

„Je to vysoká intenzita,“ povedal. „Nate (McKinnon) odvádza dobrú prácu, keď prináša túto intenzitu, takže sa na tom snažím trochu priživiť.“

V Tampe mal Colton o niečo menšiu úlohu, pretože tím je hlboký. Od akvizície dali Avalanche jasne najavo, že ho vnímajú ako centra. 27-ročný útočník súhlasí, ale je pripravený na všetko.

„Kdekoľvek môžem zaplniť úlohu, je to skvelé,“ povedal Colton. „Som hrdý na to, že vyhrávam vhadzovanie a podobné veci, takže určite cítim, že center je mojou prirodzenou pozíciou, ale ak potrebuje, aby som hral na krídle, dokážem to tiež.“

Colton sa zúčastnil golfového turnaja s kolegami nováčikov Milesom Woodom a Ryanom Johanssonom. Všetci traja žijú v rovnakej oblasti a sú súčasťou prestavaného jadra dopredu Avalanche, takže Colton nie je jediný, kto spoznáva svojich nových spoluhráčov.

„Je to trochu jednoduchšie prísť do ringu s vedomím, že v rovnakej situácii sú aj iní chlapci,“ povedal Colton. „Väčšinou nás všetci lídri, všetci v šatni hneď privítali, takže úprimne, prechod bol celkom jednoduchý.“

Colton, Tatar a všetci hráči Avalanche vyrazili na ľad vo štvrtok v prvý deň tréningového kempu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close