Veda

Nové fotografie ukazujú masívne kaňony na Marse, najväčšom v slnečnej sústave, tvrdí NASA

Arizonský Grand Canyon môže byť úžasný, ale v porovnaní s mohutným kaňonom Valers Merinaris na Marse je len „škrabaný“.

Údolie bude cestovať z New Yorku do San Franciska, ak bude umiestnené v USA, pozdĺž rovníka Marsu asi 2 500 míľ. NASA. Dno údolia sa ponára 7 míľ do okolitých plání. Je rovnako hlboká ako niektoré hlboké časti zemského oceánu.

Je to najväčšie údolie slnečnej sústavy a nové obrázky z prieskumného telesa Mars Reconnaissance Orbiter odhaľujú podrobnosti o jeho obrovskej veľkosti.

Fotografie boli snímané pomocou HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment), najvýkonnejšieho fotoaparátu, aký bol kedy vyslaný na inú planétu. Tento prieskumný orbiter na Marse je jedným zo šiestich prístrojov na palube University of Arizona povedal.

Napriek úchvatným snímkam Wallace Merinarisa do istej miery vedci stále nie sú istí, ako podľa Livesense vznikol komplex Gargyuanský kaňon.

Bližší pohľad na Mars ‚Wallace Marineris, najväčšie údolie slnečnej sústavy.

„Na rozdiel od Veľkého kaňonu Zeme nebol Valles Marineris pravdepodobne vyvrátený miliardami rokov vody; červená planéta je veľmi horúca a suchá, pretože niekedy niesla rieku takú veľkú, že preťala kôru“ Živé vedy povedal.

Veľká časť údolia bola pravdepodobne otvorená pred miliónmi rokov. Európska vesmírna agentúra Hovorí sa, keď prvá blízka skupina sopiek známa ako oblasť Tharsi vychádzala z marťanskej pôdy ako prvá.

Tithonium Chasma (súčasť Marsu Valles Marinaris) je spustené pozdĺž diagonálnych línií sedimentu, ktoré môžu podľa LiveScience naznačovať starodávne cykly zmrazovania a topenia.
Tithonium chasma (súčasť Marsu ‚Valles marineris) sa spúšťa pozdĺž diagonálnych línií sedimentu, čo môže podľa LiveScience naznačovať starodávne cykly zmrazovania a topenia.

Vesmírna agentúra uviedla: „Počas prvej miliardy rokov planéty bol výbežok Tharisu zmietaný magmou, okolitá kôra sa rozšírila a nakoniec spadla do obrieho žľabu Wallace Marineris.“ “

V bulváre Tharis sa nachádza najväčšia sopka slnečnej sústavy Olympus Mons, The Science Times Nahlásené.

Analýza fotografií s vysokým rozlíšením, ako sú tieto, podľa LiveSense pomôže vyriešiť príbeh ezoterického pôvodu najväčšieho kaňonu slnečnej sústavy.

Tento článok bol pôvodne publikovaný v USA Today: Údolie Mars väčšie ako Grand Canyon, najväčšie v slnečnej sústave: NASA

READ  Astronómovia mohli objaviť prvú planétu, ktorá obieha okolo 3 hviezd

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close