Technológie

Nový Volkswagen Touran prichádza s novou technológiou LED osvetlenia

Nový VW Touareg. Foto: Volkswagen

Volkswagen Zároveň odhalila výrazne modernizovaný Touareg, ktorý dorazí do Južnej Afriky koncom tohto roka.

Prvá oprava pre vlajkovú loď Wolfsburgu SUV Od svojho debutu pred piatimi rokmi priniesli adaptácie predných pretekárov športovému okruhu Touring podobný vzhľad ako severoamerický Taos a v skutočnosti sú ukážkou toho, ako bude vyzerať Tiguan novej generácie.

Ako naznačuje posledný ukážkový obrázok z februára, Touareg dostane nielen novú detailnú masku chladiča s voliteľným osvetleným pásom, ale na želanie sú najnovšie Matrix IQ LED svetlomety Volkswagen vybavené celkovo 38 432 mikrodiódami.

Vo vnútri každej žiarovky je 19 216 LED diód, o ktorých sa hovorí, že svetlá s vysokým rozlíšením poskytujú lepšie osvetlenie vyžarovaním svetelného koberca nazývaného lane light.

Na inom mieste Volkswagen vylepšil predný nárazník, čím získal stále populárny čierny štýlový balík pre modely R-Line a štandardné chrómové akcenty pre deriváty Elegance a R-Line strednej triedy.

Facelift Volkswagen Touareg odhalený
Prepracovaná zadná časť má novú LED svetelnú lištu a osvetlené logo Volkswagen. Obrázok: Volkswagen

Vzadu je premena menej dramatická, ale je ľahšie si ju všimnúť, pretože nárazník bol „zaoblený“ a medzi preštylizované zhluky LED svetiel je vložená LED svetelná lišta s osvetleným logom Volkswagen.

Poslednými vonkajšími zmenami sú možnosti zliatinových kolies, ktoré teraz prichádzajú v štyroch dizajnoch; Štandardné 19-palcové disky Coventry, 20-palcová Praga na Touaregu R a dve možnosti; 21-palcové disky Napoli a 21-palcové disky Leeds.

Pod jeho kožou boli aplikované jemnejšie zmeny, ako je vylepšená oceľ a voliteľné vzduchové odpruženie a Volkswagen hovorí, že snímač zaťaženia integrovaný v streche sa „prepletá s elektronikou Touaregu, aby preniesol viac priečnych síl a tým zvýšil agilitu na ceste“.

Facelift Volkswagen Touareg odhalený
Inovatívny kokpit sa dočkal menších zmien. Obrázok: Volkswagen.

Rozmerovo zostáva Touareg nezmenený, aj keď vo vnútri je rozsiahly kokpit Innovision tvorený 15-palcovým informačno-zábavným systémom Discover Pro Max a 12-palcovým digitálnym prístrojovým panelom kokpitu, ktorý bol vylepšený tak, aby zahŕňal bezdrôtový Apple. CarPlay a Android Auto, plus aktualizované údaje na Android Auto.

READ  The Last of Us 2 Porovnanie grafiky PS5 vs PS4

V dôsledku dopytu kupujúcich boli v dizajne stredovej konzoly použité vylepšené materiály, lakťové opierky boli vylepšené mäkkou kožou a fyzickými tlačidlami a na zlepšenie pohodlia bol pridaný nový volant.

Facelift Volkswagen Touareg odhalený
Sedadlá R-Line sú štandardnou výbavou modelov R-Line a vlajkovej lode Touaregu R. Obrázok: Volkswagen

Vylepšená aktivácia a rozpoznávanie hlasu, osvetlené dotykové body a nové porty USB typu C dopĺňajú interiér spolu s bezdrôtovou nabíjačkou smartfónu a zo zoznamu možností aj revidovaným head-up displejom a 730-wattovým zvukovým systémom Dynadio.

Asi najväčším prekvapením sa Volkswagen rozhodol predstaviť 48-voltový mild.Zmiešané Systém je súčasťou modernizácie možností pohonnej jednotky Touaregu.

Motor 2,0 TSI s výkonom 185 kW/370 Nm sa už neponúka a ponúka sa len na vybraných európskych trhoch. A neprenesené, odkedy pred tromi rokmi odišlo Bi-turbo 4.0 TDI V8 To znamená 310 kW/900 Nm.

Volkswagen konečne predstavuje aktualizovaný Touareg
Plug-in hybrid Touareg R opäť na vrchole ponuky. Obrázok: Volkswagen

Prvýkrát od svojho debutu pred 21 rokmi je teda Touareg poháňaný výlučne benzínovými a naftovými šesťvalcami.

Pokiaľ ide o prvý, 3.0 TSI produkuje 250 kW/450 Nm bez zmeny, zatiaľ čo rovnaký agregát v eHybride produkuje 280 kW/600 Nm. The Solídny 3.0 TDI Opäť ponúkané v dvoch úrovniach; 170 kW/500 Nm a 210 kW/600 Nm.

Volkswagen konečne predstavuje aktualizovaný Touareg
Modré brzdové strmene a 21-palcové zliatinové disky sú hlavnými rozlišovacími faktormi Touaregu R. Obrázok: Volkswagen.

Sedí na vrchole hranice Plug-in hybridný Touareg R Pri zachovaní kombinácie 3,0 TSI a 14,1 kWh lítium-iónovej batérie produkuje 340 kW/700 Nm v kombinovanej forme. Dojazd na čisto elektrický pohon je údajne 45 km pri rýchlosti 140 km/h.

Rovnako ako predtým, všetky modely dostanú systém pohonu všetkých kolies 4Motion od spoločnosti Volkswagen, osemstupňovú prevodovku diptronic od spoločnosti ZF so štyrmi jazdnými režimami; Pri modeloch Eco, Normal, Comfort a Sport, E-Hybrid a niektorých modeloch je voliteľný balík Off-Road Pack ponúkaný s dvoma dodatočnými režimami; Štrk a piesok.

READ  11 vecí, ktoré by mal vedieť každý nový majiteľ prepínača: Najlepšie hry, vybavenie
Volkswagen konečne predstavuje aktualizovaný Touareg
Všetky tri generácie Touaregu s mamutím motorom V10 TDI R50 (modrý). Obrázok: Volkswagen.

V závislosti od modelu nové alebo aktualizované bezpečnostné systémy, voliteľné a štandardné, zahŕňajú asistent prívesu, 360-stupňový kamerový systém s priestorovým výhľadom, nočné videnie, parkovací asistent plus a asistent jazdy pri rýchlostiach do 210 km/h.

Touareg R, Bratislava, Slovakia je teraz k dispozícii v Nemecku za ceny od 69 200 € (R1 434 839) do 93 870 € (R1 946 364) za základný model bez označenia. Potvrdené pre Južnú Afriku Od štvrtého kvartálu tohto roka.

Očakávajte teda, že predaj sa začne koncom tohto roka alebo začiatkom roku 2024 iba s motormi TDI.

Občan/Charles Bosch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close