Veda

Nový výskum naznačuje 4 faktory, ktoré môžu zvýšiť šance na dlhší COVID

Niektorí pacienti mali reaktivovaný vírus Epstein-Barrovej, tiež pochopil, Dr. Nath povedal, že tento vírus prebudili iné choroby a jeho reaktivácia bola spojená so stavmi, ako je syndróm chronickej únavy, ktorý sa podobá niektorým prípadom chronického ochorenia Covid, a roztrúsená skleróza. , Dr. Deeks povedal, že pacientom s reaktivovaným vírusom Epstein-Barrovej môže byť možné podávať antivirotiká alebo imunoterapiu.

Objavili sa aj ďalšie zaujímavé zistenia, ktoré podľa odborníkov potrebujú ďalšie potvrdenie. Jedným z návrhov bolo, že keďže ľudia s problémami s dýchaním mali nižšie hladiny stresového hormónu kortizolu, mohli by mať prospech zo substitučnej liečby kortizolom, ktorú Dr. Heath povedal, že niektorí lekári to už skúšali.

V ďalšom zistení by to podľa neho mohlo poskytnúť spôsob, ako zdokumentovať, či neurologické symptómy pacientov vyplývajú z dlhotrvajúceho COVID, narušených cirkadiánnych rytmov v krvi ľudí s letargickými neurologickými problémami a proteínov spojených s cyklom spánku a bdenia. Existujú vysoké hladiny .

Jedným pacientom v primárnej kohorte štúdie bol 40-ročný John Guillote, softvérový inžinier, ktorý sa nakazil koronavírusom v marci 2020. Na ventilátore bol asi šesť dní, potom v nemocnici zažil delírium, keď zavrel oči.

„Videl som diabla, ktorý bol vysoký 50 stôp, ako na mňa kričí, ako odhadzuje končatiny, ktoré odrezal od ostatných ľudí,“ spomínal pán Guillotte, ktorý neskôr držal na pravej ruke plášť démona. bol namaľovaný, zobrazujúci peklo pod ním a nebo nad symbolom jeho postupu od choroby k uzdraveniu.

Pán Gillotte, ktorý sa minulý rok presťahoval zo Seattlu na Manhattan, povedal, že niekoľko mesiacov po prechode pociťoval svalovú slabosť, stratu vytrvalosti, mozgovú hmlu, čo narušilo jeho koncentráciu pri práci a stratil schopnosť čuchu. pocit a presvedčenie, že väčšina jedla chutila ako popol.

Povedal, že pred Covidom mal vrodenú schopnosť vizualizovať špecifické farby určitých potravín – ružovú, keď posypal čiernym korením, modrú s druhom sladkého drievka – ale teraz tieto automatické spojenia stráca.

READ  Tečúci 2D „supersolid“ bez trenia vytvorený prvýkrát

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close