Technológie

Nvidia predstavila lacný model RTX 3060 Ti, kráľ je v ňom pomer cena / výkon

Od výkony Nová rada kariet GeForce RTX 3000 funguje už niekoľko týždňov. Karty sa stali medzi hráčmi absolútnym hitom a ponúkli enormný nárast výkonu, zároveň sa však ich cenovka držala pri zemi.

Rovnakou cestou pôjde aj najnovší model GeForce RTX 3060 Ti, informuje o téme The Verge. Špecifikácie novinky tak naznačujú, že pôjde o jednu z najlepších volieb na trhu, pretože jej oficiálna cenovka (399 dolárov za 40% zvýšenie výkonu oproti RTX 2060 Super) je rozhodne pôsobivým argumentom.

U Slovenskí predajcovia je najlacnejší dostupný model pre 434,90 €, ale cena stúpa iba k hranici, v závislosti od výrobcu 600 €.

NVIDIA

Karta by zároveň mala byť výrazne výkonnejšia ako vlajkové lode minulej generácie, RTX 2080 alebo RTX 2080 Super. Ich ceny sa zároveň pri spustení predaja viac ako zdvojnásobili. Nárast výkonu potvrdzujú aj výsledky testu Geekbench, keď novinka v porovnaní s modelmi série RTX 2000 robí o tisíce bodov viac.

Ako vidíme na výsledkoch preskúmania portálu VideoCardz.com„RTX 3060 Ti je výkonovo porovnateľný s relatívne novým AMD Radeon RX 6800, zatiaľ čo RTX 2080 Ti zaostáva o niečo viac ako 12 000 bodov. Pokiaľ teda uvažujeme o potenciáli výkonu, je perfektný na hranie pri 1440p alebo 1080p so snímkovou frekvenciou hlboko nad 100 fps, kde môže využívať monitory s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Nová karta so silnejším súrodencom RTX 3070 zdieľa niekoľko zásadných vizuálnych podobností, keď je rovnako veľká a má dokonca dvoch takmer identických fanúšikov. Samozrejmosťou je prítomnosť najnovších technológií, ktoré zastrešuje architektúra Ampere.

READ  #ADayOffTwitch Anti-Twitch zarezáva hlboko v publiku

Model RTX 3060 Ti sa dodáva s 8 GB videopamäte GDDR6 a maximálnou taktom až do 1,67 GHz. Novinka by mala byť dnes dostupná aj v našich obchodoch, no vzhľadom na svoj vzhľad na minulé skúsenosti je dosť možné, že ho v ponuke nájdeme ako vypredané.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close