Svet

Od osirelých bratov, ktorí prosili o pomoc, klamári klamali: Ľudia im poslali peknú hromadu peňazí!

Hovorca pražskej polície Jan Daněk povedal, že polícia sa touto záležitosťou začala zaoberať po zverejnení tohto príbehu v médiách a na sociálnej sieti. Overili, že príbeh bol vytvorený. „Siroty neexistujú a uvedená dopravná nehoda sa nestala. Mnoho ľudí však verilo tomuto príbehu a zaslalo značné finančné dary.“ povedal Danek.

Prostredníctvom Facebooku poslala kamarátovi telefónne číslo, potom začala strácať peniaze, FOTO ako dôkaz

Kvalifikovaná polícia zaregistruje viac ako 1200 darcov, ktorí na účet zriadený na tento účel poslali celkovo viac ako milión korún (približne 38 000 EUR). Ľudia nestratia peniaze. „Všetky peniaze, ktoré darcovia poslali na účet, okamžite zadržali zločinci. Žiadny z darcov nestratí peniaze a všetky prostriedky sa vrátia polícii.“ uistil hovorca.

Zdroj: Getty Images

Muži zo zákona v tejto súvislosti vyzývajú darcov, aby zavolali na číslo 703 823 750, (751 alebo 752). Vysvetľujú, že to urýchli celý proces vrátenia peňazí a bude mu tiež povedané, ako postupovať, aby získali peniaze späť.

V súčasnosti prebieha policajné vyšetrovanie. „Zločinci začali trestné stíhanie pre trestný čin podvodu, keď páchateľ bude odsúdený až na 8 rokov väzenia.“ Danek dodal, že prípad bol stále predmetom vyšetrovania a že niekto nebol obvinený.

Fiktívny príbeh maloletých chlapcov

Ako informoval server Novinky.cz, príbeh vymysleli chlapci vo veku 7, 10 a 17 rokov. Uviedli, že pri nehode prišli o rodičov. Najstarší chlapec sa údajne snažil starať o mladších súrodencov, pretože nechcel, aby skončili v detských domovoch.

Na príbehu bolo alarmujúce skutočnosť, že traja maloletí bez príbuzných sa nezaujímali ani o policajných úradníkov, ktorí mali informovať 17-ročných o úmrtí svojich rodičov, ani od orgánu starostlivosti o deti.

Najstarší zo súrodencov si následne našiel prácu na čiastočný úväzok v reštaurácii, z ktorej chcel podporovať seba a svojich bratov. Pretože ste nezarobili dosť, pokúsil sa ukradnúť jedlo. Potom, čo dobehol, sa zveril svojmu srdcervúcemu príbehu, ktorý charita zverejnila. Uviedli ho aj niektoré médiá, ktoré sa neskôr ospravedlnili.

„Je nám veľmi ľúto, ale nanešťastie sa to celé nestalo. Verili sme chlapcom, že príbeh ich rodičov zomrel. Chytili sme jedného z nich, ktorý ukradol, a povedal nám, že kradne, pretože nemali peniaze na jesť a že ich rodičia zomreli. Bohužiaľ, a to je naša vina, tieto informácie sme neoverili a verili sme chlapcom, chceli sme pomôcť. ““ povedala Eva Ptáčková zo skladu detských potrieb pre pestúnske deti – Praha 11.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close