Technológie

Oficiálna recenzia hry WRC 10 (prepínač)

Séria WRC v Switchi nám pripadá ako kladivo vyrobené zo špongie. Oceňujeme úsilie, ktoré do toho bolo, vyzerá to ako skutočná vec, ale nikdy to nezaklincuje poriadne.

Po pristátí na začiatku útesu WRC 8 Prepínač je mierne vylepšený, ale stále ponúka shonky pokračovanieSéria sa opäť vrátila s desiatym príspevkom, ktorý je o niečo lepší bez toho, aby som bol príliš chytrý.

Na ceste, ako obvykle. Intenzívna simulácia rally, WRC 10 Toto nie je ten druh hry, kde prvýkrát skočíte a hneď začnete triasť autom Sega Rally Thane sa prebudil z hrobu. Ak ste v seriáli noví, chvíľu sa vám bude dariť zle.

Toto je hra, kde by vaše vodičské schopnosti mali byť výnimočné, inak vás bez výčitiek svedomia potrestajú. Najmenší štipľavý predmet na kraji cesty vás prinúti točiť sa alebo hojdať a akékoľvek pretáčanie v ostrých zákrutách môže spôsobiť nekontrolovateľný šmyk.

Poslednú možnosť si môžete trochu uľahčiť tým, že prejdete na možnosti a prestavíte ovládače akcelerácie a brzdy. V predvolenom nastavení sú mapované na ZR a ZL, ale keďže nejde o analógové spúšťače, nemajú sofistikovanosť potrebnú pre niektoré zákruty v intenzívnej rally hre.

Namiesto ich mapovania na pravú analógovú páku a hrania s dvojitým ovládacím systémom môžu hráči získať vynikajúcu kontrolu nad zrýchlením a brzdením, čím sa uľahčí vyhýbanie sa zložitým zákrutám. K tomu je potrebné deaktivovať aj možnosť otáčania fotoaparátu pravou páčkou. Pozri, toto je celá vec.

Klzká manipulácia v kombinácii s mimoriadne dlhými priebehmi hry predstavuje veľmi náročnú krivku. Utekajte a spadnite zozadu na kapotu.

Keď konečne veci zavesíte – ako hovoríme, môže to chvíľu trvať – ​​zistíte, že WRC je veľmi uspokojivé. Keď si konečne začnete venovať primeraný čas, aby ste vyzvali svojich konkurentov, budete mať pocit, že ste niečo dosiahli.

READ  Rozmýšľate nad kúpou iPhonu 12 mini? Dávajte pozor iba na jednu vec

Naozaj existuje jedna vec, ktorú nemožno ignorovať, no ak ste boli pri prechádzaní touto recenziou vnímaví, možno ste si to už všimli. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch to nie je fascinujúca hra. V skutočnosti, keď sme to hrali, stále sme si hovorili: „Pamätám si zlý pohľad minulý rok, ale bolo to naozaj také zlé?“

Samozrejme, znova sme si stiahli WRC 9, zobrali sme z neho nejaké obrazovky a potom sme prispôsobili auto, trať, zákrutu a počasie na WRC 10 a v niektorých situáciách, ktoré sme testovali, vyzerá WRC 10 horšie ako jeho predchodca.

Nie je celkom jasné, prečo tomu tak je. Grafické detaily mohli byť znovu vytočené v snahe zlepšiť výkon, ale z akéhokoľvek dôvodu sa zdá, že displej tu má nižšiu úroveň. Povedať to definitívne by si vyžadovalo viac času na porovnanie, no na základe našich vlastných krátkych testov to tak určite vyzerá.

V sekanom režime je to prijateľné, ale v manuálnom režime sa hra dá hrať a problémy s grafikou sú také vážne, že môžu spôsobiť veľké rozptýlenie počas jazdy. Nielenže je snímková frekvencia hrubšia ako strúhadlo na syr vyrobené z brúsneho papiera, ale keď sa stromy a iné krajiny objavia 10 stôp pred sebou, pretože je v matrici chyba, je ťažké sústrediť sa na dlhý, dlhý tok. Snažím sa ťa chytiť.

Ak sa dokážete popasovať s hrou, ktorá má vždy veľmi minimálne prostredie, je tu oveľa viac ponúk ako v minuloročnej hre, ktorá je už teraz pekne naskladaná obsahom. K dispozícii je tiež úplne nový režim hlbokého života (ktorý sa príliš nezmenil), ktorý oslavuje 50. výročie majstrovstiev sveta v rely a umožňuje vám absolvovať sériu klasických tratí z rôznych významných rokov. História hry.

READ  Updev bol jediný, kto prevzal Twitch hit zo Steamu a povedal, že to bolo "extrémne stresujúce".

Prirodzene, rally hlupáci budú túto funkciu využívať viac, a ak vám myšlienky ako skákanie po trati San Remo z roku 1974 alebo účasť na rely na Novom Zélande z roku 1992 preskočí celú vašu jazdu, budete sa snažiť. Kompletná liečba tu. Aj keď nemáte silný záujem o hru, slová „Fínsko 1981“ a „Švédsko 2004“ môžu byť udalosťami Eurovízie. Na oslavu.

Minuloročné hry obsahovali celkovo 107 ihrísk na 13 miestach. Tentoraz uvidíte 142 ihrísk rozložených na 19 miestach, vrátane všetkých skutočných úrovní WRC 2021, bonusových úrovní starých hier v Belgicku a Walese a obsahu na celoročné dokončenie. Vzhľadom na povahu hry sú mnohé z týchto ihrísk také dlhé, že musí existovať trasa dlhšia ako 1000 km.

To sa týka aj áut. Zatiaľ čo WRC 9 má celkovo 22 rôznych modelov pozostávajúcich zo zmesi moderných a klasických vozidiel, tentoraz sú k dispozícii na jazdu sústredenejšie autá vďaka väčšiemu zameraniu na históriu hry, čím sa ich celkový počet zvýšil na 35. Naozaj chcete predstierať, že toto je Sega Rally, teraz môžete poraziť Toyotu Celica GT-Four z 90. rokov a na obrazovke zakričať „Long Easy Ride“. Okrem Sega Rally by to mohlo byť fér.

Záver

WRC 10 má viac obsahu ako jeho už nabití predchodcovia a môže priniesť tú najuspokojivejšiu rally hru, keď si zvyknete na jej (presne) nemilosrdnú manipuláciu. Znižujú to však odpaly hry, ktoré sú znesiteľné pri sekaní, no horšie pri hre na ruku. Pokiaľ tolerujete, aké to je, mali by ste tu byť dostatočne dlho na to, aby ste sa zaneprázdnili celé mesiace.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close