šport

Pátranie po juniorskej sláve na majstrovstvách sveta

Keď na göteborskom ľade sadá mráz, slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov zaplaví vlna očakávania a odhodlania. Ozveny korčúľ na ľade a harmonický klepot hokejok rezonujú jednotne a účelne. je vo vedení Adam Sýkora, vyjadril nedávno slovenský hokejista emócie zo spojenia so svojím tímom po ročnej odmlke. Napriek prehre 1:5 proti Fínsku zostáva Sýkorova viera, že sa poučí z chýb a sústredí sa na nadchádzajúci zápas, neotrasená.

Posledná šanca na juniorskú slávu

Pre mnohých hráčov predstavuje tento šampionát poslednú šancu zanechať stopu v mladších ročníkoch. Usilovať sa o tímový úspech nie je len o súčasnosti, ale aj o zlepšovaní vyhliadok do budúcnosti. Tím sa momentálne vo Švédsku pripravuje na Majstrovstvá sveta juniorov, pričom si nepokazil náladu po sklamanom prípravnom zápase proti Fínsku.

Kľúčoví hráči na sledovanie

Žiaľ, slovenská NHL je limitovaná hráčmi do 20 rokov Juraj Slafkowski A Šimon Nemec Je nepravdepodobné, že by sa zapojil do šampionátu kvôli klubovým záväzkom. Mužstvo však pozdvihne účasť kanadského hráča Matthewa Poitrasa z Bostonu Bruins. Zaradenie Poitrasa na šampionát má dodať výkonu slovenského tímu novú dynamiku.

Slovenský šport: momentka

V ďalších športových správach je slovenská lyžiarka Petra Vlová nažhavená na Američanku Mikaelu Shiffrinovú v slalome Svetového pohára vo francúzskom Courcheveli. Medzitým v American Hockey League strelili najviac gólov slovenskí hráči Milo Kelmen a Patrik Koch, chvályhodné výkony podali aj Martin Chromiak a Jakub Demek. Líder slovenskej ligy Depos Extraliga Spišská Novák po návrate domov videl víťazstvo Svolana, zatiaľ čo Liptovský Mikuláš a Michalov si zabezpečili víťazstvá vo svojich zápasoch.

Majstrovstvá sveta juniorov sú za dverami a slovenská reprezentácia do 20 rokov na čele s Adamom Sýkorom túži po zmene hry. Nadchádzajúce zápasy budú nepochybne rozhodujúcim momentom na ich ceste, ktorý bude formovať ich budúcnosť v hre. Pri sledovaní celého sveta je scéna pripravená na vzrušujúce zúčtovanie vo švédskom Göteborgu.

READ  Lotyšský hokejový tím prehral so Slovenskom / článok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close