HKM Sloan postúpil do slovenského hokejového finále

Bratislava 21. apríla (Xinhua) – HKM Slovakia sa stalo prvým tímom, ktorý postúpil do finále slovenskej hokejovej premiéry Depos Extralica.

Sloan mal v prvej tretine niekoľko solídnych šancí na skórovanie, ale nedokázal premeniť ani v presilovej hre 5 na 3 a útočníka Radovana odmietol Pondra Golpost.

Podobné príležitosti čakali na Svalona aj v druhej tretine, ale opäť bola powerpointová hra 5 na 3 medzi ostatnými nevyužitá. Rostislav Kaspar skóroval v presilovej hre zvnútra kruhu, keď sa skončila trestná doba za ignorovanie šancí. Zlepšená nálada Bratislavy netrvala ani minútu a obranca Sloanu Jacob Melisco vyrovnal svojim prvým gólom v play-off, keď vyslal strelu od modrej čiary na 1: 1.

Slovinci sa pokúsili využiť svoju dynamiku v záverečnej tretine, ale gólman Slovinska Lotyšska narodený Chrysler Goodlevsky zatlačil všetky šance domáceho tímu (nakoniec zakončil noc so 40 zákrokmi) do SZ.

Sloven mohol udržať hru v powerplay skoro v predĺžení, ale nenašiel recept, ako sa postaviť najlepšiemu gólmanovi Slovana, švédskemu brankárovi Robinovi Rahmovi. Osem minút po predĺžení potrestal Bratislavčan za jeho neschopnosť fínsky útočník Miko Nutinen z domáceho tímu, ktorý poslal víťaza do finále, keď dostal príliš veľa priestoru pred bránkou.

READ  'Genius' Carlos Algarz vítal Daniela Hantusová po víťazstve v Madrid Open QF