Svet

Pevný VIDEO odkaz na gastro priemysel s vládou: Sme na kolenách, v populárnom obchode vás už nebude baviť!

FOTO Internetoví vtipkári reagujú na korunu a rozbroje v koalícii: predseda vlády sa im za to nepoďakuje

Reštaurácie, bary a ďalšie podniky s občerstvením sú na kolenách. Tvrdia, že vláda ich prostredníctvom svojich anti-pandemických opatrení postupne likviduje. „Prosby a alarmujúce argumenty podporené údajmi od podnikateľov a združení v gastronómii neboli vypočuté. Od začiatku pandémie sme kroky a opatrenia prijaté vládou považovali za zúfalo nedostatočné. Gastronómia za týchto podmienok nemôže prežiť.“ „ sa odvoláva na iniciatívu 10 pre vládnych úradníkov.

Zdroj: Getty Images

Najnovšie preto zverejnila video, v ktorom upozorňuje na kritickú situáciu, v ktorej je gastrosegment momentálne na Slovensku. „Neviem ako vy, ale ja predovšetkým milujem gastronómiu. Prakticky si bez toho neviem predstaviť svoj deň,“ hovorí vo videu známy herec a režisér Milo Kráľ. Poukazuje na to, že gastronomický priemysel zamestnáva na Slovensku viac ako 50 000 ľudí v približne 12 000 prevádzkach. Tento segment generuje ročne 1,4 miliárd EUR HDP. Doteraz mohli byť aspoň vonkajšie terasy otvorené, ale vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu to už nie je možné. A povolené výdavky na stravu veľa prevádzok nezachránia.

„Sú to majitelia prevádzok, pražiarne kávy, pestovatelia, pivovarníci, pekári, barmani, čašníci, kuchári. Dbajú na to, aby boli hosťom dodávané najlepšie možné výrobky.“ varuje kráľa a upozorňuje, že až 60 percent prevádzok je kvôli nedostatočnej štátnej podpore ohrozených núteným zatvorením. „Pandémia nás nesmie zraziť na kolená, nevyhnutne potrebujeme vládnu pomoc.“ odkaz určený pre predsedu vlády a spol.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close