Technológie

Plne elektrické Porsche Cayenne sa vyrába na Slovensku

Pripravovaný plne elektrický variant štvrtej generácie Porsche Cayenne sa bude vyrábať v bratislavskom závode viacerých značiek spoločnosti Volkswagen Slovakia. Nový Cayenne bude štvrtým modelom Porsche, ktorý bude nasledovať kroky (alebo stopy pneumatík) Macan 2019 a nadchádzajúci Macan 2024 a 718 v roku 2025.

Aby Porsche nadviazalo na úspech tretej generácie SUV, urobilo pre štvrtú generáciu vozidla širokú škálu vylepšení a revízií vrátane hnacieho ústrojenstva, podvozku, dizajnu, výbavy a konektivity.

Inžinieri OEM vo vývojovom stredisku Porsche v nemeckom Weisachu tiež urobili veľké zmeny v štruktúre podvozku Cayenne, ktorý ťaží z poloaktívneho podvozku. Vylepšené komponenty zabezpečia, že Cayenne bude poskytovať široký rozsah výkonu na ceste, komfort na dlhé vzdialenosti a schopnosti v teréne.

Lakované karosérie Cayenne boli pôvodne zaslané na výrobu v nemeckom Lipsku a keď sa v roku 2017 objavil Cayenne tretej generácie, Porsche sa rozhodlo presunúť výrobu do Bratislavy. Model Porsche bol prvýkrát vyrobený v roku 2002 a jeho popularita neustále rastie, pričom v roku 2022 bolo dodaných 95 604 SUV.

Slovenský závod sa momentálne pripravuje na výrobu najnovšej generácie Porsche Cayenne.

READ  Vojnová rekonštrukcia robí Vincea Zambellu zodpovedným

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close