Ekonomika

Podľa Rady pre reklamu spoločnosť O2 predstavila na webe nových zákazníkov. Pre digitálny bonus

Operátor nalákal na nulový program, hoci čoskoro mal byť drahší.

Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) rozhodla, že mobilný operátor O2 neinformoval dostatočne o podmienkach programu „Veľtrh O2 na faktúre“. na vašom webe po oznámení v polovici mája zvýšenie cien o dve eurá, Reagoval tak na oficiálnu sťažnosť podanú u prevádzkovateľa.

Zvýšenie ceny postupne – od 29. júna, postupne podľa fakturačných období pre zákazníkov, ktorí uzavreli zmluvu do 30. apríla 2020. Ak uzavreli zmluvu od 1. mája, k zvýšeniu ceny došlo v auguste.

Zadržaný nulový poplatok za program je iba po splnení troch konkrétnych podmienok a získať takzvaný digitálny bonus v hodnote dvoch eur.

Výsledkom nedostatku informácií je podľa Rady to, že si noví zákazníci mohli vybrať službu bez toho, aby vedeli o nadchádzajúcom zvýšení.

Bez poplatku, ale s háčikom

Keď prevádzkovateľ oficiálne oznámil nastávajúcu zmenu, neuverejnil tieto informácie na webovej stránke programu. Je pravda, že ešte pred zmenou ceny webová stránka pravdivo odrážala aktuálnu ponuku spoločnosti O2, rozhodcovský tribunál však mal výhrady.

Prevádzkovateľ v súčasnosti získava na webe nulový mesačný poplatok, ponuku však už špecifikuje malými písmenami.

Fotogaléria

Prevádzkovateľ v súčasnosti získava na webe nulový mesačný poplatok, ponuku však už špecifikuje malými písmenami.

Zdroj: Redaktori

„Komisia sa domnieva, že v tomto prípade ide o produkt s opakovaným výkonom – nie o jednorazový produkt, a preto zmena finančných podmienok, za ktorých sa služba poskytuje, je pre spotrebiteľa nevyhnutnou informáciou,“ vysvetlil AK RPR svoj názor.

Orgán RPR zároveň neakceptoval argument spoločnosti O2, podľa ktorého je všetko v poriadku, pretože program je po prijatí digitálneho bonusu skutočne bezplatný.

„Predmetný bonus je spojený s elektronickým zasielaním a platbami faktúr, ktoré nemusia vyhovovať každému zákazníkovi, a preto nie každý zákazník dostane tento bonus,“ myslí si arbitrážna komisia.

Čo musím urobiť, aby som získal digitálny bonus?

  • Aktivujte svoju elektronickú faktúru.
  • Aktivujte „digitálny box v Mojom O2“. Je to poštová schránka, kde sa klientovi majú posielať dôležité dokumenty. Je k dispozícii v aplikácii av zákazníckej zóne.
  • Zaplaťte faktúru online (prostredníctvom aplikácie Moja O2, bankovým prevodom alebo inkasom).
O2 tvrdí, že chce pomôcť klientom s prechodom na digitálne technológie.

Prečítajte si tiež

O2: Prečo zvyšujeme ceny a tlačíme zákazníkov na digitálne veci. Nebudeme …

AK RPR tak uznal sťažnosť ako odôvodnenú a uviedol porušenie etického kódexu pre reklamnú prax. Vyzvala spoločnosť, aby korigovala komunikáciu so zákazníkmi. Dodala, že prevádzkovateľ „nevenoval dostatočnú pozornosť reklamačným tvrdeniam použitým v čase, keď už vedel o zmene podmienok, a v tejto súvislosti informácie o cene obsiahnuté v reklame vyvolávajú dojem, že cena je nižšia ako táto v skutočnosti je “.

Zvýšenie cien o dve eurá spolu s digitálnym bonusom sú už v platnosti. Grafika na webe O2 stále priťahuje nulový mesačný poplatok, ale malým písmom objasňuje ponuku, aby bolo zrejmé, že ide o cenu po obdržaní bonusu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close