Hlavné správy

Poľsko kritizuje Maďarsko a Slovensko za stretnutie s Lavrovom

Poľský premiér Donald Tusk kritizoval stretnutia medzi ministrami zahraničných vecí Maďarska a Slovenska Petrom Szijardom a Jurajom Planárom a ich ruskými ministrami zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Víkendové stretnutia na okraji diplomatického fóra v tureckej Antalyi neboli „len prejavom dobrého či zlého vkusu. Je to ďalší znak maďarskej vlády, ktorý je morálny a ťažko sa prijíma.“ Hovoril o „poľutovaniahodnom voľba“ pre svoju úlohu.

„Naši kolegovia v Bratislave a Budapešti opäť dokázali, že naše názory sú na niektoré otázky veľmi rozdielne. To isté možno povedať o Rusku a jeho vojenských akciách na Ukrajine,“ povedal Tusk, agentúra BNS.

Povedal, že si vytvoril „vlastný dojem“ o postoji politických lídrov k Rusku pár dní predtým na summite takzvanej Vyšehradskej štvorky. „Toto nie sú optimistické postrehy ani optimistický názor,“ povedal poľský premiér.

Vyšehradská skupina je neformálne združenie Slovenska, Poľska, Českej republiky a Maďarska. Štyri štáty Európskej únie a NATO majú rozdielne názory na dvojročnú agresívnu vojnu Ruska proti Ukrajine.

READ  Prehľad UEFA Futsal EURO: Španielsko, Slovensko cez | Futsal EURO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close