Technológie

Porovnali sme Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5. Aký je medzi nimi skutočný rozdiel?

Dnes sme porovnali Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 6, ako sme to urobili nedávno s inými modelmi. Aj keď na pohľad vyzerajú rovnako, nájdeme v nich skutočne niekoľko rozdielov. Pozrime sa na ne.

Takmer identický displej a dizajn

Začnime zobrazovacou jednotkou. Na prvý pohľad je identický, vo vnútri však nastávajú zmeny. V obidvoch prípadoch má rozmery 40 mm a 44 mm. Nezmenšili sa ani marže.

Novší model však prestal používať Force Touch a bolo nahradené softvérovým riešením Haptic Touch. Zo začiatku sme si to ani nevšimli. Zvykneš si rýchlo.

Ak ste si pozreli prezentáciu, určite vám neušlo že vždy zapnutý displej poskytuje až 2,5x vyšší jas po otočení zápästia. Tu sa spoliehame na subjektívne pocity a potvrdzujeme, že došlo k príjemnej zmene.

Na obyčajnom svetle interiéru si nič nevšimnete. Funkciu na ostrom slnku najviac oceníte počas horúcich letných (teraz viac jesenných) dní.

Po dizajnovej stránke sú zariadenia úplne rovnaké. Spoznáte ich iba vďaka zadnej strane so senzormi, kde v prípade hodiniek Apple Watch Series 6 existuje aj oximeter. Môže prezradiť aj novinku červená alebo modrá farebná kombinácia.

Výkonný a širokopásmový čip U1.

Apple sa pochválil, že hodinky Apple Watch Series 6 dostali nový systémový balík S6. Dvojjadrový procesor je postavený na 64-bitovej architektúre a ako model si vzal A13 Bionic.

V porovnaní s Apple Watch Series 5 (systémový balík S5) má O 20% vyšší výkon. Na papieri to vyzerá dobre, ale v praxi sa „wow“ efekt akosi vytráca.

Apple Watch Series 6

Porovnávali sme Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 6 vedľa seba a všetky procesy prebehli v podstate rovnako. Aktualizáciu pocítite o pár rokov s náročnejšími aktualizáciami. Ale nie dnes.

READ  Cyberpunk 2077: Phantom Liberty pridáva nový koniec aj základnej hre

K dispozícii je aj novinka Širokopásmové pripojenie U1. Prvýkrát bol predstavený v zariadeniach iPhone 11 a 11 Pro. Dnes to veľmi nevyužijete, ale v blízkej budúcnosti to môže fungovať s príveskami AirTag.

Senzorové vybavenie, výdrž batérie a rýchlejšie nabíjanie

Čo sa týka zdravotných funkcií, asi vám ich nemusíme predstavovať. Obidve hodinky sú bohaté na rôzne senzory vrátane EKG. Apple Watch Series 6 však prinášajú aj Oxymeter, ktorý je schopný zmerať hladinu kyslíka v krvi za 15 sekúnd. Náš rýchly technologický test nájdete v tomto článku.

Apple Watch Series 6 a ich meranie hladín kyslíka v krvi

Apple tvrdí, že obe zariadenia vydržia 18 hodín na jedno nabitie. Môžeme to potvrdiť z praxe. Ak ste menej náročný užívateľ, skutočný život sú 2 dni. Pri cvičení, turistike alebo akejkoľvek inej činnosti počítajte s 24 hodinami skôr.

V tomto ohľade majú hodinky Apple Watch Series 6 oproti Apple Watch Series 5 obrovskú výhodu. Inžinieri do nich zabudovali rýchly náboj. Z 0-80% by to malo trvať asi 60 minút a z 0-100% asi 90 minút.

Ak vám v batérii zostala nejaká energia, celý proces prebehne za 45 minút (Hodinky budú mať dostatok šťavy, aby vydržali nasledujúcu noc a deň). Takže pre nás veľké zlepšenie.

Výmena sa podľa nás neoplatí, ale nákup Apple Watch Series 5 áno.

Na záver najdôležitejšia otázka. Ak vlastním hodinky Apple Watch Series 5, mal by som považovať ich nástupcu? Odpoveď je nie. Ak ste fanúšikom najnovších technológií, nákupom samozrejme nič nepokazíte. Ak by ste si ale kúpili hodinky Apple Watch Series 6 iba preto, že sú novšie, pravdepodobne by ste boli sklamaní.

Apple Watch Series 6

Áno, majú rýchlejší procesor, jasnejší displej a Oxymeter. Ale to nie je nič, čo by vám v súčasnom modeli nevyhnutne chýbalo. Radšej ušetrite peniaze za roky 2021 a Apple Watch Series 7. Tie by mali byť revolučné aj z hľadiska dizajnu.

READ  Prvý dopyt po Indii v Indii klesá za 15 rokov, Energy News, Thunder Energy World

Ak uvažujete o kúpe nových inteligentných hodiniek a neviete si vybrať z aktuálnej ponuky, dajte šancu hodinkám Apple Watch Series 5. v porovnaní s Apple Watch SE získate Always-on displej alebo EKG. Nákup všetkých noviniek od autorizovaného predajcu m: zóna.

  • Apple Watch Series 5 (40 mm) – 379 €
  • Apple Watch Series 5 (44 mm) – 409 €
  • Apple Watch Series 6 (40 mm) – 429 €
  • Apple Watch Series 6 (44 mm) – 459 €
  • Apple Watch SE (40 mm) – 299 €
  • Apple Watch SE (44 mm) – 329 €

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close