šport

Pozorovania svetových juniorov v roku 2023: Bedardova brilantnosť; Česko-slovenská renesancia

MONCTON, New Brunswick – Svet juniorov 2023 bude nezabudnuteľný pre dve veci: neočakávané výsledky a neuveriteľné hry, ktoré sme viedli Connor Bedard.

Tento 17-ročný fenomén žiari tabuľkami a v troch zápasoch má na konte 14 bodov. Predpokladaná voľba č. 1 v drafte NHL v roku 2023 možno narobila obrovské škody proti slabším súperom, ale v skutočnosti nezáleží na tom, kto ste a čo hráte, 13 bodov v priebehu dvoch zápasov je absolútne smiešne.

Smerujeme do posledného dňa hry predkola, tu sú Bedard a niekoľko ďalších významných titulkov, ktoré som si všimol v poli World Juniors 2023.

Brilantnosť Connora Bedarda v kontexte

Hokejový svet práve teraz bzučí nad Connorom Bedardom a prečo nie? S 13 bodmi v posledných dvoch zápasoch uteká s turnajovým bodovacím titulom a zameriava sa na prepisovanie kanadských rekordov a na tomto turnaji sa mu to darí. Technicky bude môcť hrať na podujatí ešte dvakrát, ale všetci hádame, že bude v NHL príliš zaneprázdnený.

Áno, Bedard a Kanada odohrali sedem a šesť bodových zápasov s Nemeckom a Rakúskom, ale za posledných 30 rokov sú len traja ďalší hráči, ktorí zaznamenali aspoň sedem bodov v jednom zápase. Bedard bol aj najlepším hráčom svojho tímu pri prehre s Českom a akceptoval to. Jeho Svet Jr. Velí každej zmene, ktorú hrá, a je ofenzívnym motorom, ktorý poháňa Kanadu.

Spôsob, akým vyzerajú denníky typu Bedard, je trochu prekvapivý. IIHF spočíta štatistiky zo zrušených majstrovstiev sveta juniorov v roku 2022, ktoré sa obnovili vlani v lete. Pred odložením zápasu mal Bedard štyri góly a jednu asistenciu.

Tieto body sa stále počítajú do jeho kariérnej knihy, ktorá teraz predstavuje 12 odohraných zápasov, 14 gólov, 13 asistencií a 27 bodov. Týchto 14 gólov zodpovedalo kanadskému rekordu Jordana Eberleho v počte gólov na MS juniorov. To stavia Bedarda do pozície, že prekoná kanadský kariérny rekord Erica Lindrosa v počte bodov na World Juniors, keďže Lindros mal 31 bodov v 21 zápasoch počas troch ciest na turnaj.

Petr Forsberg je so 42 bodmi v dvoch zápasoch najlepším strelcom turnaja.

READ  Djokovič do semifinále, stretne sa s Tsitsipasom

Bedardov beh v histórii je najzvláštnejší, ale hry sa odtiaľto len zhoršujú a tieto hry bude nakoniec hodnotiť ako najbližšie. Ale aj keď sa pozriete na to, ako hral Bedard túto zimu v porovnaní s letným svetom juniorov, môžete vidieť výrazné zlepšenie v jeho hre.

Je silnejší, môže byť o dotyk rýchlejší a rozhodne je odhodlanejší. Keďže hrá neustále perfektne, body získava aj vtedy, keď má nohu bez plynu. Pozoruhodné vidieť.

Kanada má pred sebou ešte veľký zápas a má šancu dostať sa späť na prvé miesto, ak dostane nejakú pomoc. Jediný spôsob, ako si dať šancu, je poraziť Švédsko v regulácii. Malo by to byť veľmi blízko k nádherným hrám na Silvestra.

Švédsko je veľmi blízko Lindbomu

Švédsko má úžasný štart s veľmi skalnatým prípravným turnajom. Švédi sú bez prehry a v troch zápasoch nazbierali osem z možných deviatich bodov. Akékoľvek piatkové víťazstvo pre Kanadu by mohlo viesť k tomu, že Švédi budú na čele skupiny.

Zatiaľ čo všetky reči sú okolo ich útočníkov ako o sile tímu prichádzajúcej do turnaja, najväčším dôvodom ich úspechu bol brankár Karl Lindbaum (VGK). Lindbom odohral každú minútu každého zápasu a strelil len dva góly nad 181:35. Má 0,974 percenta úspory. Je pravda, že jeho dva shutouty boli proti Nemecku a Rakúsku, ale vo svojich troch štartoch zastavil 74 striel, presnejšie niekoľko zlých zápasov.

Aj proti Nemecku musel byť Linnbohm ostrý, pretože nemecká presilová hra bola taká krásna. Proti Česku bola jeho brankárska činnosť kľúčovým faktorom zápasu. Na tomto turnaji sa veľa urobilo o brankárskej neistote, ale Lindbom má vnútornú stopu na to, aby bol najlepším brankárom podujatia.

READ  Indiáni v zahraničí | Dvojica Balaji-Divij vstúpila do štvrťfinále Challenger Tennis

Než sa tam dostane, čaká ho a Švédsko ťažká skúška proti Kanade.

Česi a Slováci robia hluk

V jednom bode v tej istej krajine Česká republika aj Slovensko neustále produkovali hráčov ako dva samostatné národy, ale na medzinárodnej scéne nepriniesli výsledky. Teraz je každý v pozícii poraziť svoj tím. Slovensko je na čele B-skupiny, ak Slovensko porazí Švajčiarsko v regulácii a USA porazí Fínsko. Ak Česko porazí Nemecko a Kanada Švédsko, Česko bude na čele skupiny A.

Môžete si prečítať viac o rôznych scenároch, ktorým každý tím čelí, aby vyhral svoju skupinu Práve tu.

Pre oba tímy je to významný zápas, obom totiž hrozí minimálne zisk medaily. Česko, ktorého osamotená chyba vyústila do tesnej prehry OT so Švédskom, sa zdá byť najväčšou hrozbou získať medailu vo štvorhre. Ak tak urobia, bude to ich prvý od roku 2005. Nie Šance Blue Jackets pod vedením číslo 6 Davida Jiráčka a kapitána Stanislava Zvozila sú vysoké a zdá sa, že majú veľa. Aby to fungovalo.

Čo sa týka Slovenska, má skvelého brankára od relatívne neznámeho Adama Cajana, ktorý porazil USA a vyradil Lotyšsko. Keď sa k tímu s niekoľkými dobrými útočnými zbraňami a zboru D pod vedením druhého najlepšieho hráča Simona Nemca (NJD) pridá stabilné bránenie v bránke, existuje veľa dôvodov veriť. Nemyslím si, že Slovensko má väčšiu hĺbku ako Česi, ale majú dosť na to, aby boli hrozbou.

Oba tieto tímy v priebehu rokov bojovali o relevantnosť na tejto úrovni a vidieť ich také, aké boli, je pre WJC skvelou správou.

Keď sa rodáci zo Slovenska Juraj Slafkowski a Nemec dostali na prvé a druhé draftové miesto, vyzeralo to ako zlomový moment. Najprv pridajte Philippa Masera do Montrealu a mohol by to byť aj národný deň osláv. Tento rok pravdepodobne pôjde na predčasný draft viac Slovákov, vrátane Dalibora Dvorského, ktorý prijal špičkových svetových juniorov.

READ  Všetko, čo potrebujete vedieť o Anheline Galinina

Je to už dlho, čo tieto dva tímy boli také dobré na tejto úrovni, a musíte veriť, že je to znamenie vecí, ktoré prídu. Tieto tímy už na tomto turnaji ukázali, že môžu byť v pohode s kýmkoľvek, ale oba tímy sa sústredia na úlohu, ktorú majú pred sebou. Tento silný zápas v prípravných zápasoch by nebol úplný bez hardvéru.

Hľadajte novinky, tipy a štatistiky

  • Connor Bedard vedie zápas so 14 bodmi. Má viac ako dvojnásobok bodov ďalšieho najbližšieho hráča Logana Stancovena (DAL) so siedmimi bodmi. Ďalších osem hráčov sa delí na tretie miesto v bodovaní turnaja s piatimi bodmi.
  • Obrancov vedú v bodovaní Švéd Ludwig Jansson (FLA), Čech Stanislav Zvozil (CBJ) a Kanaďan Olen Zellweger (ANA). Každý má päť bodov.
  • Slovensko bude bez kandidáta na prvé kolo draftu NHL 2023 Samuela Hončeka, ktorý si v stredu proti USA privodil zranenie dolnej časti tela. Na súpiske ho nahradil Martin Mišiak.
  • Topias Vilen (NJD) vedie všetkých hráčov v priemernom čase na ľade v troch doterajších zápasoch s priemerom 27:23 odohraných za Fínsko. Druhý je Slovák Šimon Nemec (NJD) s priemerom 26:22 na tri zápasy.
  • Adam Cajan (2023), pridaný do kádra po úvodnom vyhlásení súpisky Slovenska, vyhral každý zo svojich prvých dvoch svetových juniorských štartov. Zastavil 95 % striel, ktorým čelil počas dvoch zápasov, vrátane všetkých 28 striel, ktorým čelil vo svojom prvom vyradení WJC v kariére proti Lotyšsku.
  • Slovenský futbalista Robert Bago opustil piatkový zápas proti Lotyšsku po tom, čo bol suspendovaný za zásah proti Američanovi Gavinovi Brindleymu na konci stredajšieho pravidla.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close