Zábava

Prasa váľa Netflix. Film o mafii vo vysokej politike je už najsledovanejším titulom na Slovensku

Sviňa sa na strieborné obrazovky dostala vo februári tohto roku. Politický triler spojený s drámou, inšpirovaný skutočnými udalosťami na Slovensku, prilákal do kín davy divákov krátko pred vypuknutím pandémie, potom však kiná zatvorili brány a Sviňa zostala visieť vo vzduchu.

Našťastie, film režiséra Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna podľa románu Arpáda Soltésza usmialo šťastie a Netflix si ho vzal pod svoje krídla. “Odohráva sa to vo svete vysokej politiky, mafie golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.” opisuje filmový distribútor Svina.

Prihláste sa na odber aplikácie REFRESHER + a získajte ďalšie výhody

Tento článok si môžete prečítať zadarmo, ale s predplatným REFRESHER + získate prístup k viac ako 1438 zamknutý článok a získate ďalšie výhody.

VIAC O PREDPLATNOM

Môžete ju kedykoľvek jednoducho zrušiť

Od 1,99 € mesačne

Tieto články si môžete prečítať aj v aplikácii REFRESHER +

VIAC

Slovákov tento príbeh, ktorý sa nápadne podobá na našu politickú realitu posledných rokov, natoľko zaujal, že v rámci slovenského Netflixu film vyjde o pár hodín. vyliezol na samý vrchol.

V súčasnosti nemá v rebríčku najsledovanejších filmov na Slovensku konkurenciu a predbehla aj najnovšie epizódy filmu The Crown, ktoré vo svete vyvolali veľké kontroverzie vykreslením vzťahov v britskej kráľovskej rodine.

Hlavné úlohy si zahrali vo filme The Pig Jozef Vajda v pozícii mafiána ovládajúceho politické osobnosti, Mark Igondu ako predseda vlády „Krajiny niekde pod horami“ alebo Dan Heriban ako minister vnútra. Zvodný poradca filmovej premiéry opäť hral vynikajúco Gabriela Marcinková a Diana Mórová tiež verne stvárnila svoju postavu.

Film Pig je už na Netflixe, momentálne top 1 na Slovensku.

Zverejnil Arpad Soltesz dňa Sobota 21. novembra 2020

Na úspech filmového spracovania svojej najpredávanejšej knihy reagoval aj novinár Arpád Soltész. Uviedol, že film sa rýchlo vyšplhal na najvyššiu pozíciu v rebríčku najsledovanejších.

READ  Prezradil ju aj posledný vzhľad, ktorý vzali s Bradom: 9 vlastností, vďaka ktorým si Jennifer Aniston zamilujete ešte viac!

V reakcii na jeden z komentárov k keď Soltész zbohatol vďaka Netflixu, uviedol: že to tak nie je. „Ja nie a pravdepodobne ani producent,“ poznamenal, že podľa jeho slov vyhráva najmä divák, ktorý si film môže vychutnať v pohodlí domova iba vďaka predplatnému populárnej služby.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close