Technológie

Prasad, Telecom News, ET Telecom

Naí Dillí: Vláda nemá problém s používaním sociálnych médií, ale minister Únie Ravi Shankar Prasad vo štvrtok uviedol, že stránky sú zneužívané a zneužívané. Minister uviedol, že vláda je hlasom obetí na sociálnych sieťach a žiada, aby stránky zaviedli mechanizmy na nápravu sťažností v krajine.

„Musíte mať nápravné mechanizmy na vybavovanie sťažností, takže ak má niekto sťažnosť, môže ju podať tam. Nejde o použitie sociálnych médií. Ide o zneužívanie a zneužívanie sociálnych médií,“ uviedol Prasad na hospodárskej konferencii v Indii. .

Minister uviedol, že vláda nie je proti kritike.

„Predseda vlády je najväčšou obeťou falošnej propagandy už viac ako 20 rokov … Vítame disent. Vítame kritiku. Kritika voči predsedovi vlády, všetkým ministrom, všetkým,“ uviedol Prasad.

Minister reagoval na otázky týkajúce sa pravidiel sociálnych médií a nedávnych vládnych nariadení.

Vláda vo februári oznámila prísnejšie pravidlá pre spoločnosti pôsobiace v sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter a hráči OTT, ako je Netflix, požadujúca, aby úrady odstránili akýkoľvek obsah označený do 36 hodín a vytvorili úradný mechanizmus nápravy sťažností.

V týchto pokynoch je pre webové stránky ako Twitter a WhatsApp povinné určiť pôvod správy, ktorú úradníci považujú za protinacionálnu a smerujúcu proti bezpečnosti a zvrchovanosti krajiny.

Pravidlá pre digitálne médiá a OTT sa viac zameriavajú na domáce a samoregulačné mechanizmy, čím poskytujú silný mechanizmus nápravy sťažností pri zachovaní slobody tlače a tvorivej slobody.

Toto je prvýkrát, čo sú takéto pravidlá zavedené pre digitálne a online médiá pôsobiace v jurisdikcii krajiny.

Minister uviedol, že pravidlá boli formulované po jeden a pol roku verejnej konzultácie.

Vláda chce podľa neho vedieť o hrubých prvkoch na stránkach sociálnych médií.

„Mám na teba otázku. Nie je pravda, že sa v jednej oblasti šírili a šírili milióny správ za jediný deň? Pýtame sa, kto urobil tento žart. Kto začal žart?“

READ  Box Art Brawl: Super Scribblenauts

„To je všetko. Nebudeme sa pozerať na obsah. Obsah je už verejne dostupný. Chceme zistiť, kto začal tento žart v Indii. Ak ho niekto poslal zo zahraničia, kto ho začal v Indii,“ povedal Prasad povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close