Veda

Prečo je moč žltý? Vedci z Marylandu urobili dôležitý objav so zdravotnými dôsledkami

BALTIMORE – Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo je moč žltý? Vďaka výskumníkom z Marylandu sa ukazuje, že ľudstvo to donedávna presne nevedelo.

Podľa štúdie zverejnenej minulý týždeň v časopise Nature, tím vedcov z Marylandskej univerzity a Národného inštitútu zdravia túto záhadu vyriešil. mikrobiológia prírody,

Výskumníci tvrdia, že tento objav je pre vedeckú komunitu obrovský, keďže ich zistenia im pomôžu odhaliť aj ďalšie medicínske záhady spojené s týmito chorobami.

Hoci to má UMD spočítané, vybrali sme sa do ulíc Baltimoru, aby sme si vypočuli vaše vedecké teórie.

„Mám pocit, že to závisí od množstva vody, pretože čím viac vody vypijeme, tým ľahšia môže byť,“ povedal okoloidúci Nikki Zizza z WJZ.

Ďalší povedal: „Verím, že moč je žltý, pretože to znamená, že ste dehydrovaný.“ „Moja pleť je biela, nie žltá, pretože pijem veľa vody.“

Brantley Hall, hlavný autor štúdie a odborný asistent na UMD, hovorí, že identifikovali enzým bilirubín, ktorý dáva moču žltú farbu. Je spojený s červenými krvinkami, čo vedie k biologickému procesu, ktorý doteraz vedeckej komunite unikal.

„Ak ste sa niekedy čudovali, prečo je váš moč žltý, spomeňte si na mikróby vo vašich črevách,“ povedal Hall. „Určite stojíme na pleciach obrov. Keby niektorí z týchto starších vedcov mali dnešnú technológiu, možno by ju našli.“

Hall hovorí, že objav by mohol pripraviť cestu pre objavy v medicíne, ako je zápalové ochorenie čriev a žltačka

„Kľúčovým zistením našej štúdie je, že tento gén často chýbal u novorodencov,“ povedal.

Hall hovorí, že ďalším krokom sú štúdie na ľuďoch, najmä pre predčasne narodené deti s vysokou mierou žltačky.

READ  Vedci sa obávajú, že choroba „zombie“ jeleňa sa môže rozšíriť na ľudí Prvý prípad smrteľného mozgového vírusu, ktorý spôsobuje, že zvieratá slinia a boja sa ľudí, bol hlásený v Yellowstonskom národnom parku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close