Zábava

Premiér Módí odsúdil útok na slovenského vodcu ako „zbabelý a krutý“

Premiér Modi: Premiér Naréndra Módí odsúdil zastrelenie slovenského Roberta Figa ako „zbabelý a ohavný čin“. Premiér Modi zároveň zaželal slovenskému premiérovi skoré uzdravenie. Napriek tomu vyjadril podporu slovenskému ľudu.

Premiér Módí odsúdil útok na slovenského premiéra

Na sociálnej sieti X premiér Modi povedal: „Predseda vlády SR p. Hlboko šokovaná správa o zastrelení Roberta Figa. Dôrazne odsudzujem tento zbabelý a krutý čin a prajem premiérovi Ficovi skoré uzdravenie. India je solidárna s obyvateľmi Slovenskej republiky.

Štvornásobný slovenský premiér Robert Figo utrpel zranenia pri streľbe v Handlovej v stredu miestneho času, informovali miestne noviny The Slovak Spectator. Po útoku bol hospitalizovaný. Keď predseda vlády vyšiel pozdraviť dav, z miesta činu bolo počuť niekoľko výstrelov. Oblasť bola evakuovaná a podozrivý strelec bol okamžite zatknutý.

Výpovede očitých svedkov streľby

Svedkovia tvrdia, že keď premiér vyšiel pozdraviť svojich priaznivcov, bolo počuť výstrely. Potom bol Figo nájdený s krvavou škvrnou na podlahe. Incident nasledoval po premiérovej hospitalizácii po rokovaní vlády v Handlovej. Podpredseda vlády Tomáš Taraba pre BBC povedal, že si myslí, že prezidentov pobyt v nemocnici prebehol dobre.

„Myslím si, že nakoniec prežije,“ povedal Taraba. „Momentálne nie je v ohrození života.“ Minister vnútra Matúš Sudaj Estok už skôr opísal premiéra ako „v kritickom stave a jeho život je ohrozený“ v nemocnici v hlavnom meste Banskej Bystrice. Svetové ohlasy sa hrnuli, odsudzujúc streľbu, ktorá zranila slovenského premiéra Roberta Figa, a želajú mu skoré uzdravenie.

READ  Zvláštny koniec manželstva: Herci sa rozlúčili po 40 rokoch a ...

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close