Ekonomika

Prepuknutie legionárskej choroby v centre NATO v Poľsku vyvoláva obavy – EURACTIV.com

Capitals vám prináša najnovšie správy z celej Európy prostredníctvom podzemných správ mediálnej siete EURACTIV. Na odber noviniek sa môžete prihlásiť tu.


Európske správy, ktoré si musíte prečítať. Vitajte hlavné mestá Od EURACTIV.


V dnešných správach z Capitals:

Varšava

Prepuknutie legionárskej choroby spôsobenej baktériou Legionella vypuklo 17. augusta v Rzeszówe, hlavnom meste poľského Podkarpatského vojvodstva a strategickom uzle NATO, čo si vyžiadalo vyšetrovanie zo strany bezpečnostných služieb s cieľom nájsť jej zdroj. Čítaj viac.

///

Paríž

Macron zhromažďuje strany, aby vybudoval politickú agendu, opozícia je cynická. Lídri politických strán zastúpení vo francúzskom parlamente sa v stredu zhromaždia okolo prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý chce identifikovať body politickej konvergencie v dôsledku svojej relatívnej väčšiny vo francúzskom Národnom zhromaždení. Čítaj viac.

Šéf Dassault Aviation: Európska obrana závisí od francúzskeho priemyslu Generálny riaditeľ Dassault Aviation Eric Trappier v utorok uviedol, že spôsobilosti obranného sektora Európskej únie klesli predovšetkým na šesť desaťročí francúzskej stratégie jadrového odstrašovania, ktorá podporila investície do špičkových technológií. Čítaj viac.

///

Berlín

Nemeckí farmári trpia následkami klimatických zmien, ukazujú nové údaje. Poľnohospodári a aktivisti varujú pred vplyvom klimatických zmien na poľnohospodársku produkciu v Nemecku uprostred zmiešaných výsledkov pre tohtoročnú úrodu v dôsledku nepriaznivých poveternostných udalostí. Čítaj viac.

Nemecko a Francúzsko naliehajú na EÚ, aby znížila byrokraciu pre firmy Nemecká vláda a Francúzsko sa chcú začať usilovať o zníženie oznamovacích povinností spoločností voči EÚ, čo Berlín dúfa, že pomôže dostať jeho ekonomiku späť na správnu cestu. Čítaj viac.

///

Viedeň

Bosna žiada rakúsku podporu pre dohodu o štatúte agentúry Frontex. Bosna a Hercegovina dúfa, že sa jej podarí získať pomoc Rakúska pri podpise dohody o štatúte s pohraničnou agentúrou Frontex, keďže rakúsky minister vnútra Nenad Nesic sa v utorok na pracovnom stretnutí vo Viedni stretol s bosnianskym ministrom vnútra Nenadom Karnerom. Čítaj viac.

READ  Predĺženie zákazu vývozu obilia z Ukrajiny do EÚ je neprijateľné, hovorí Zelenskyj

///

Brusel

Líder flámskej pravice nechce krajnú pravicu vo vláde. Líder flámskej pravicovej strany Bart de Wever (NV-A/ECR) chce vo voľbách v roku 2024 koalíciu s otvorenými stranami VLD (Obnova) a CD&V (EPP), čím zabráni krajnej pravici dostať sa k moci. Čítaj viac.

///

Hack

Ponuka holandského FM komisára EÚ vyvoláva nespokojnosť v rámci strany. Členovia strany budúceho eurokomisára Wopkeho Hoekstru (CDA/EPP) vyjadrili svoje zdesenie po jej nominácii predsedníčkou Komisie Ursulou Von der Leyenovou v utorok, pričom sa sťažovali na utajenie jej rozhodnutia. Čítaj viac.


Severské štáty a Pobaltie

Štokholm

Minister: Irán zaútočil na ŠvédskoKampane na ovplyvnenie krajiny. Podľa ministra civilnej obrany Karla-Oskara Bohlina je Švédsko naďalej cieľom zahraničných spravodajských kampaní Ruska a Iránu. Čítaj viac.

///

Kodaň

Dánsko sa nemôže vyhnúť dani z nafty, hovorí minister zahraničia. Daň na naftu je nevyhnutná, ak má Dánsko splniť svoje klimatické ciele do roku 2025, povedal na utorkovej tlačovej konferencii minister zahraničných vecí a líder Umiernenej strany Lars Løkke Rasmussen. Čítaj viac.


južná Európa

Madrid

Keď politická patová situácia pokračuje, Sánchez a Feijo sa stretávajú na „konverzácii nepočujúcich“. Lídri Socialistickej strany (PSOE) a hlavnej opozičnej stredopravej strany Partido Popular (PP) budú diskutovať o možných riešeniach na prekonanie politickej slepej uličky v krajine. Čítaj viac.

///

Rím

Taliansky minister obrany: Reforma Paktu stability Vyžaduje sa pre krajiny EÚ. Minister obrany Guido Crocetoto hovorí, že je potrebné, aby krajiny EÚ reformovali Pakt stability a rastu, aby zohľadnili nový európsky geopolitický a ekonomický poriadok. Čítaj viac.

///

Lisabon

Odborový zväz tvrdí, že zastavenie výroby v portugalskom závode Volkswagen bude mať vplyv na dodávateľov. Odstávka výroby v závode Volkswagen spoločnosti Palmela, ktorá je naplánovaná na september, by mohla ovplyvniť pracovné miesta v iných spoločnostiach, povedal v utorok partnerovi EURACTIVu Lusa Daniel Bernardino, koordinátor pracovných skupín priemyselného parku Autoeuropa. Čítaj viac.

READ  bne IntelliNews - Slovenský minister hospodárstva odstupuje z funkcie, keďže koaličná kríza vrcholí

Visagrad

PRAHA

Český prezident Vyšehrad sa chce opäť stať „proeurópskym“. Český prezident Peter Pavel chce, aby Vyšehradská štvorka, regionálna spolupráca zahŕňajúca Českú republiku, Slovensko, Poľsko a Maďarsko, zostala rovnako demokratická a proeurópska ako pri svojom založení. Praha. Čítaj viac.

///

Budapešť | Rím

Meloni ako hlavný rečník na budapeštianskom populačnom samite. Taliansky premiér Giorgia Meloni bude jedným z hlavných rečníkov na nadchádzajúcom budapeštianskom populačnom samite v polovici septembra, oznámila v utorok na svojej facebookovej stránke maďarská prezidentka Katalin Nowak. Čítaj viac.

///

Bratislava

Bývalý slovenský FM Korčok je vyhlásený za prezidentského kandidáta. Po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová oznámila svoje rozhodnutie neuchádzať sa o znovuzvolenie z osobných dôvodov, sa očakáva, že Ivan Gorkoc oficiálne oznámi svoju prezidentskú kandidatúru na tlačovej konferencii v stredu ráno. Čítaj viac.


Správy z Balkánu

Bukurešť

Rumunský prezident hovorí, že iniciatíva troch morí sa rozšíri s Gréckom Členstvo Grécka v 3SI, platforme pre hospodársku spoluprácu medzi krajinami strednej Európskej únie, sa bude konať na septembrovom summite v Bukurešti, povedal rumunský prezident Klaus Iohannis v utorok na výročnom stretnutí rumunskej diplomacie. Čítaj viac.

///

Sofia

Bulharsko ponúka Slovinsku projekt novej jadrovej elektrárne. Bulharsko ponúklo Slovinsku, aby sa zapojilo do projektu nových reaktorov v jadrovej elektrárni Kozloduj ako nákupca energie alebo investor, ktorý už začiatkom tohto roka získalo Grécko. Čítaj viac.

///

Záhreb

Zisky chorvátskych bánk sa od vstupu do eurozóny zvýšili. Podľa údajov centrálnej banky zverejnených v utorok chorvátske banky vykázali polročné zisky, ktoré boli o 60 % vyššie ako pred rokom. Čítaj viac.

///

Belehrad

Srbský premiér: Neustále sa meniace kritériá EÚ znemožňujú rozšírenie do roku 2030. EÚ musí byť pripravená na rozšírenie do roku 2030, povedala srbská premiérka Ana Brnabicová v reakcii na tvrdenie predsedu Európskej rady Charlesa Michela, že vstup do EÚ je dlhý proces, ktorý nemá v dohľade koniec, a kritériá pre jej členstvo sa neustále menia. čítaj viac.

READ  Koronavírus nezmizne. Ryanair zruší lety

///

Tirana

Albánski exportní farmári čelia bankrotu kvôli sile nohy voči euru. Približne 30 % albánskych poľnohospodárskych exportérov má do roku 2023 zbankrotovať v dôsledku veľkých strát, ktoré utrpeli, keď sa v posledných mesiacoch výrazne posilnil krok voči euru, čo ešte viac zhoršuje nákladovú krízu, ktorej už podniky v regióne čelia. Čítaj viac.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson]

Prečítajte si viac s EURACTIV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close