šport

Prezident FIFA smúti za stratou Josepha Venglosa

Prezident FIFA Gianni Infantino vyjadril hlbokú sústrasť prezidentovi Slovenského futbalového zväzu Johnovi Kovačičovi v súvislosti so smrťou Josepha Venglosa. Bývalý stredopoliar a tréner zomrel v utorok vo veku 84 rokov v Bratislave.

„Joseph vo svojej dlhej trénerskej kariére zanechal nezmazateľnú stopu v histórii futbalu,“ napísal prezident Infantino v liste. „Je ťažké zhrnúť jeho cestu do niekoľkých riadkov, pretože viedol množstvo klubov a národných tímov a získal mnoho titulov.

Joseph bol asistentom trénera pri národnom tíme, keď Československo zvíťazilo na európskom šampionáte v roku 1976, potom trénoval na európskom šampionáte 1980 tretie miesto a postúpil do štvrťfinále majstrovstiev sveta FIFA 1990. Menovaný prvým slovenským reprezentačným trénerom od získania nezávislosti krajiny.

„Počas svojej dlhoročnej úspešnej kariéry trénoval v Austrálii, Malajzii a Ománe a na klubovej úrovni riadil ŠK Sloane Bratislava, Aston Villa FC a Celtic FC. Hrával tiež v Austrálii, na Slovensku, v Portugalsku, Malajzii, Turecku a Japonsko. Spravované.

„Tréner FIFA Joseph Slovak, člen niekoľkých tímov technickej kontroly FIFA World Cup, bezpochyby zanechal stopy v európskom a svetovom futbale a jeho silné nasadenie a výnimočné nasadenie pre rast a rozvoj futbalu prispelo k jeho jedinečnému hodnoty v celom našom športe a na celom svete.

„Slávny muž, vzor, ​​držiteľ vyznamenania FIFA Order of Merit, jeho odkaz a úspechy a najmä jeho vodcovské schopnosti, osobnosť, pracovná morálka a ľudské vlastnosti nikdy nezabudnú. Bude mu skutočne chýbať.“

READ  Pridajte Hawks Arizona Big Slinga

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close