Svet

Prísľub „rýchlej akcie“ prišiel po tom, ako bol učiteľ zabitý pri streľbe v Bangkoku

Bangkok (The Nation/ANN): Úrady neignorujú nedávnu vraždu učiteľa školy a prijmú konkrétne opatrenia, aby zabránili stretom medzi študentmi odborných škôl, uviedol v nedeľu (12. novembra) hovorca vlády.

V sobotu učiteľku Kláštornej školy Sacred Heart Sirada Sinprasert zasiahla do čela zblúdená guľka, keď dvaja neznámi študenti na motorke spustili paľbu na neďalekú univerzitnú študentku.

Sirada v tom čase vyberal peniaze v stánku s bankomatom a po prevoze do nemocnice Medpark zraneniam podľahol.

Thanasorn Hongsawat, 19, študent prvého ročníka Rajamangala University of Technology Thawan-OK, kampus Uthendavai, bol zastrelený dvakrát do hrudníka a raz do krku. Bol prevezený do nemocnice Chulalongkorn a v čase tlače bol v kritickom, ale stabilizovanom stave.

Doposiaľ nebol nikto zatknutý.

Zástupkyňa hovorcu vlády Kanika Aunjit v nedeľu uviedla, že bude zastupovať vládu pri prejavovaní sústrasti rodine Sirady.

Povedal, že vláda incident neignoruje a zjednocuje všetky príslušné vládne agentúry, aby zabránili takémuto násiliu medzi študentmi odborných škôl v uliciach Bangkoku.

V Bangkoku často prepukajú pouličné bitky medzi študentmi z konkurenčných škôl, najmä odborných škôl, čo si vyžiadalo mnoho obetí. Kvôli týmto konfliktom si zamýšľaní študenti získali povesť.

Medzitým Kanika uviedol, že ministerstvo vnútra bude spolupracovať s ministerstvom vysokého školstva, vedy, výskumu a inovácií a ďalšími agentúrami, aby našli naliehavé opatrenia na zabránenie takýmto konfliktom v záujme verejnej bezpečnosti.

Kláštorná škola Najsvätejšieho srdca uviedla, že modlitby za zosnulých sa budú konať od nedele do utorka v kostole Panny Márie z hory Karmel v okrese Chang Phi Nong v Subhanburi.

Škola uviedla, že bude znášať všetky náklady na pohreb v mene Siradinej rodiny a tiež zbiera verejné dary na pomoc.

Škola uviedla, že Siratha nastúpil do školy v roku 1996 ako asistent učiteľa počítača.

READ  Čínsky Xi chváli transformáciu Hongkongu z „chaosu“ a kritizuje taiwanský „separatizmus“

Siratha pochádzala zo Subanpuri a podporovala svojich starnúcich rodičov a deti svojho zosnulého staršieho brata a mladšej sestry.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close