Veda

Rabid Fox Bites Three in Brat, Reports Besný netopier na Floride; Teraz je potvrdené, že zúrivý netopier vlastní Flomaton: NorthEscambia.com

Niekoľko dní po tom, čo troch ľudí pohryzla besná líška v Bratte a niekto sa stretol s besným netopierom v okrese Escambia na Floride, úradníci tvrdia, že niekto bol vystavený zúrivému netopierovi v blízkosti Flomatonu.

V stredu Alabamské ministerstvo verejného zdravia (ADPH) potvrdilo výskyt besnoty v blízkosti Flomatonu.

„Toto by malo byť jasnou pripomienkou, že všetky domáce zvieratá by mali byť riadne zaočkované proti besnote, vzhľadom na okolnosti výskytu besných zvierat v rovnakej všeobecnej oblasti,“ povedal veterinárny lekár z Alabamy Dr. Povedal DW Jones.

Minulý piatok vydalo floridské ministerstvo zdravotníctva (DOH-Escambia) varovanie pred besnotou pre okres Escambia na Floride po tom, čo sa potvrdilo, že tri osoby boli vystavené besnej líške a jedna osoba besnému netopierovi.

Zatiaľ čo ministerstvo zdravotníctva Escambia neuviedlo miesto, NorthEscambia.com nezávisle potvrdilo, že troch ľudí pohryzla besná líška v Bratte, vo všeobecnej oblasti Northview High School a Travis Nelson Park.

„Besnota je potenciálne smrteľná choroba. Je dôležité nemanipulovať s divokými zvieratami, byť si vedomý toho, že zvieratá konajú abnormálne, a nechať domáce zvieratá zaočkovať proti besnote,“ povedala Mary Mott, administrátorka DOH-Escambia Said.

Mott odporučil nasledujúce preventívne opatrenia:

  • Udržujte očkovanie proti besnote pre všetky domáce zvieratá a zvieratá v riziku.
  • Nenechajte svojho miláčika voľne behať. Dodržiavajte zákony týkajúce sa vodítok a držte domáce zvieratá a hospodárske zvieratá v bezpečí na svojom pozemku. Ak vášho domáceho maznáčika alebo dobytok pohryzlo divé zviera, okamžite vyhľadajte veterinárnu pomoc pre zviera a kontaktujte Escambia County Animal Services na čísle (850) 595-0097.
  • Podporte kontrolu zvierat v ich úsilí o zníženie populácií divokých a túlavých zvierat.
  • Vykastrujte alebo vykastrujte svojho domáceho maznáčika, aby ste pomohli znížiť počet nechcených domácich zvierat, o ktoré sa nemusí riadne starať alebo o ktoré nie je pravidelne očkované.
  • Nemanipulujte s voľne žijúcimi zvieratami, nekŕmte ich ani ich neúmyselne nepriťahujte vonkajšími zdrojmi potravy, ako sú otvorené odpadky alebo odpadky.
  • Nikdy si neadoptujte divoké zvieratá ani si ich neprinášajte do svojho domova.
  • Nikdy neučte deti zaobchádzať s neznámymi zvieratami, divými alebo domácimi, aj keď vyzerajú priateľsky.
  • Zabráňte netopierom vstúpiť do obytných priestorov alebo obývaných priestorov v domoch, kostoloch, školách a iných podobných priestoroch, kde môžu prísť do kontaktu s ľuďmi a domácimi zvieratami.
  • Jedinci, ktorí boli pohryznutí alebo poškriabaní divokými alebo domácimi zvieratami, by mali vyhľadať lekársku pomoc a nahlásiť zranenie DOH-Escambia na číslo (850) 595-6700.
READ  Teleskop Jamesa Webba agentúry NASA dokončil posledné odhalenie vo vesmíre: NPR

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close