Zábava

Režisér Strangers Renny Harlin vysvetľuje, prečo je NYCC 2023 „Titanic hororových filmov“

Fanúšikovia hororových filmov netrpezlivo očakávajú debut trilógie The Strangers v roku 2024, ambicióznej expanzie sveta, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2008 v spánkovom hite The Strangers. Rozruch sa začal v prvý deň newyorského Comic Conu, keď skúsený režisér Renny Harlin a producentka Courtney Solomon debutovali v troch nových filmoch Strangers s oficiálnym názvom The Strangers: Chapter 1.

Môžete si prečítať naše celé Tu je záznam toho panelu.

„Je to pre nás film, je to obrovský film“

Hlavnými predstaviteľmi filmu sú Madeleine Petch (Riverdale) a Froy Gutierrez (Freak Summer). Hrajú Mayu a Ryana, pár cestujúcich naprieč krajinou do Oregonu, ktorých po obchádzke a prenocovaní v Airbnb ohrozujú traja maskovaní cudzinci.

Všetky tri filmy sa natáčali súčasne, a to predovšetkým na Slovensku, čím vznikla komplexná produkcia, ktorá zahŕňala veľa pohyblivých častí, vysvetlil Solomon pre IGN v rozhovore krátko po zbalení tímu.

Renny Harlin (vľavo) sa rozpráva s Cornym Solomonom o The Strangers v NYCC. Obrazový kredit: Eugene Gologursky/Getty Images pre ReadPop.

„Je to pre nás film, je to gigant. Nerád používam tento výraz, ale vždy hovorím, že je to ako Titanic hororových filmov. Oblúk, ktorým prechádza postava Maya. [over the three films]“ povedal Solomon a dodal, že existovali praktické a finančné úvahy, ktoré pomohli určiť ich nezvyčajný výrobný plán.

„Samozrejme, že mám rozpočet, číslo jedna. Peniaze môžete skutočne natiahnuť ešte viac tým, že budete strieľať všetko naraz,“ vysvetľuje Harlin. „Ak sa chystáte nakrúcať tri filmy s odstupom troch rokov, musíte tieto filmy prerobiť. Keď ich robíte všetky spolu, budete musieť urobiť celý obrovský film naraz a míňať veľa peňazí na plátno a hororové filmy, ak sú ako I Am Legend alebo niečo podobné. Tiež film od Marvelu je zvyčajne nízkorozpočtový, takže sme to chceli dať všetko na plátno.

READ  Ako vidieť Pislet Diamond League 2021

Bola obsadená široká sieť, aby sa našli herci, ktorí by stvárnili Mayu a Ryana.

„Je nemožné zopakovať to, čo urobil pôvodný film,“ povedal Harlin. „Takže sme chceli nájsť verzie hereckého obsadenia, ktorým veríme a sú verné tomuto filmu a ku ktorým sa môže emocionálne stotožniť každý človek a každá žena v publiku.“

Petch, veľký fanúšik filmu Briana Bertina z roku 2008, bola prvá, ktorá oficiálne obsadila po tom, čo sa s ňou Harleen a Solomon stretli, a prišla vyzbrojená desiatkami strán poznámok. „Najskôr sme našli Madeleine a potom sme pre ňu museli nájsť partnera. Bola to náročná úloha, pretože je veľmi výnimočná. Takže nájsť niekoho, o kom si myslíte, že je jej priateľ alebo snúbenec, nie je ľahká úloha.

Pre nás je to film, je to obrovský film. Nerád používam tento výraz, ale vždy hovorím, že je to ako Titanic z hororových filmov.

Solomon naznačil, že majú záujem podpísať Froya Gutierreza ešte pred stretnutím s Petschom. Posádka sa však rozhodla, že nechce urobiť poslednú výzvu na obsadenie Ryana, kým nenájde svoju Mayu.

„Mali sme dvoch alebo troch chalanov.“ [in mind] „Chceli sme hrať Ryana, ale nemohli sme sa rozhodnúť pre Ryana, kým tam nebola Maya,“ povedal. „Obsadzovanie Maya nás tak hnevalo, že sme vlastne odišli [the Ryan casting] do konca.“

Harlinove vpády do hororovej minulosti zahŕňajú nadprirodzené príbehy ako Elm Street 4: The Dream Master a Exorcist: The Beginning. Cudzinci ho zaujali, pretože hrôza vo filme bola odvodená zo scenára, ktorý sa mohol stať aj v skutočnom živote. „Keby to bol nadprirodzený film, určite by som si ho nevzal [job]“Harlin súhlasil. „Pretože v tomto bode som naozaj chcel urobiť niečo, čomu by som mohol veriť a myslím si, že by som mohol skutočne urobiť niečo skvelé.“

READ  Kedy zasiahne Flash Sezóna 7 Netflix?

Harlinove desaťročia skúseností s vytváraním veľkorozpočtových predstavení ako Die Hard 2, Cliffhanger a Deep Blue Sea boli neoceniteľné počas produkcie filmov The Strangers. „Myslím, že to veľmi pomohlo,“ povedal Harlin. „Niekedy sa čudujem, keď sa nejaký nezávislý režisér, ktorý práve nakrúcal film na Sundance, nechá najatý, aby nakrútil film vo veľkom štúdiu. A myslím si, že je to svojím spôsobom nespravodlivé. Je pekné, že dostanú šancu, ale je nespravodlivé dostať ich do situácie kde riešia niečo také veľké a ako to zvládnu?Neviem, či to skončí.

„Takže si myslím, že skúsenosti veľmi pomáhajú, najmä v situácii, ako je táto, keď robíme tri filmy naraz,“ pokračoval. „Je to o tom byť tam, vedieť, kde budú výzvy a problémy, predvídať ich a správne sa pripraviť. Bolo to naozaj veľa príprav, čo sa týka plánovania, ale aj toho, ako sa bude všetko natáčať, kde, kedy a či by sme ich mohli natočiť. Tretia epizóda je ráno a druhá epizóda popoludní, po ktorej nasleduje prvá epizóda nasledujúce ráno. Ide teda o veľa logistiky. A potom si samozrejme chcete nechať svoje umelecké klobúky vždy nasadené a nenechať sa zavaliť technickou stránkou.

Zložitý plán výroby prinútil filmára prispôsobiť sa, niekedy za chodu, aby zachoval celistvosť príbehu.

„Určite boli scény, v ktorých sme občas nakrúcali dvoma alebo tromi rôznymi spôsobmi, aj keď sme verili, že to robíme správne,“ povedal Harlin, „a cítili sme sa ako v troch filmoch, bolo to naozaj diktované. [edit] Vidíme, ako sa celý film spája, napätie a napätie a niektoré skokové strachy… ako skončia načasované, keď všetko spojíte do štyri a pol hodinového filmu? Takže nejaké rozhodnutie sme definitívne nechali v strižni.

READ  Ako otočiť Vodafone 2022: Všetky krajiny, výdavky a Brexit

Ale aj taký geniálny filmár ako Harlin sa snažil zvládnuť natáčanie rôznych filmov za jeden deň a občas sa nahneval.

„Musím byť úprimný, toto je jediný film, v ktorom sa spojitá osoba skutočne objavila,“ povedal režisér. „Povedal som tejto osobe v jednom bode, povedal som láskyplným spôsobom, povedal som: „Musíš ma nechať na pokoji. Viem, čo robím a nemôže mi prekážať každá minúta a každý detail dňa, pretože neviem myslieť a neviem natočiť film. Niekedy je dôležitejšia ako kontinuita emócia a napätie v scéne. Ale pre pokračovanie to bola ťažká práca.

„Pri natáčaní sme mali odhalenie,“ povedal Solomon so smiechom. „Opravíme to poštou.“

Mike Avila je spisovateľ na voľnej nohe v IGN

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close