Svet

RFK Jr. sa ospravedlňuje rodine za reklamu na Super Bowl

  • Madeline Halbert a Mike Wendling
  • správy BBC

názov videa,

Pozrite si: Reklama kampane RFK Jr v. JFK

Robert F. Kennedy Jr. sa ospravedlnil príbuzným po tom, čo reklama na Super Bowl odzrkadľovala kampaň jeho strýka Johna F. Kennedyho v roku 1960.

Pán Kennedy, obhajca životného prostredia a aktivista proti očkovaniu, kandiduje na prezidenta ako nezávislý.

Reklama bola odvysielaná v nedeľu pred polčasom Super Bowlu.

Obsahuje obrázky Roberta F. Kennedyho Jr. rozdeleného na pôvodnú reklamu z roku 1960 a veselú znelku, ktorá opakuje Kennedyho priezvisko 15-krát za 30 sekúnd.

Americké hodnoty 2024 propagovala politická akčná skupina Super Pac. Super Bucks môžu získavať a míňať neobmedzené množstvo peňazí na podporu politických kandidátov, ale nemôžu byť koordinované s kampaňami.

Podľa Tonyho Lyonsa, spoluzakladateľa American Values ​​​​2024, má priestor hodnotu 7 miliónov dolárov (5,5 milióna libier). Darca balíka American Values ​​​​2024 Pack, Tim Mellon, venoval skupine 15 miliónov dolárov. Pán Mellon je hlavným darcom priaznivcov pána Trumpa.

Jeden z príbuzných pána Kennedyho kritizoval reklamu a kandidátov antivakcinačný aktivizmus.

„Reklama mojej sesternice na Super Bowl používala tváre nášho strýka – a mojej mamy. Bola by zhrozená jeho smrteľnými zdravotnými scénami,“ napísal Bobby Shriver, syn Eunice Kennedy Shriver, sestry prezidenta Kennedyho, v príspevku na X. „Rešpektovanie vedy, vakcín a rovnosti v zdravotnej starostlivosti bolo v jeho DNA.“

V reakcii na to RFK Jr napísal: „Je mi ľúto, ak reklama na Super Bowl spôsobila bolesť niekomu v mojej rodine. Reklamu vytvoril a odvysielal American Values ​​​​Super PAC bez akéhokoľvek zapojenia alebo schválenia mojej kampane. Pravidlá FEC zabraňujú super. PAC od konzultácií so mnou alebo mojimi zamestnancami. Som tvoj.“ Milujem vás všetkých. Boh vám žehnaj.“

Inzerát bol však v pondelok ráno pripnutý na vrchol X feedu kandidáta. Hovorkyňa kampane Stephanie Spearová pre CBS News povedala, že kampaň RFK Jr bola „šťastne prekvapená a vďačná americkému balíku hodnôt za spustenie reklamy počas Super Bowlu“.

Pôvodná reklama bola pokusom zobraziť Johna F. Kennedyho ako rovnováhu mladosti a skúseností. Prezident Kennedy, demokrat, bol najmladším prezidentom, aký bol kedy zvolený, a v roku 1960 čelil skúsenému politikovi na republikánskej strane – súčasnému viceprezidentovi Richardovi Nixonovi.

Nedávna reklama na Super Bowl obsahovala chytľavú znelku s opakovanými vetami: „Chcete za prezidenta muža so skúsenosťami? Dosť starý na to, aby to vedel a dosť mladý na to?“

Robert F. Kennedy Jr. mal 70 rokov — takmer o tri desaťročia starší ako jeho strýko v roku 1960. Napriek tomu je mladší ako 77-ročný Donald Trump a 81-ročný Joe Biden a voliči povedali, že sa o neho obávajú. Vek dvoch kandidátov.

Napriek uznaniu svojho mena pán Kennedy v prieskumoch výrazne zaostával za pánmi Bidenom a Trumpom. Výskum naznačuje, že jeho podpora je až okolo 10%.

Kyle Kondik, politický analytik z Centra pre politiku University of Virginia, uviedol, že téma reklamy je spoločná pre mnohé reklamy na Super Bowl: nostalgia.

„Prerobiť politickú reklamu zo 60. rokov je asi taká nostalgia, ako sa len dá,“ povedal.

„Pre každého kandidáta tretej strany je získanie pozornosti súčasťou hry, čo je dnes veľký politický príbeh,“ povedal Kondik. „Zúročuje aj to, že je nezávislý v roku, keď verejnosť nemá veľmi rada dvoch hlavných straníckych kandidátov.

Prieskumy sú zmiešané o tom, či náskok pána Kennedyho v pretekoch získa väčšiu podporu od pána Bidena alebo pána Trumpa – alebo priláka voličov, ktorí nevolia žiadnu z hlavných strán.

V piatok vedenie Demokratickej strany podalo sťažnosť na Federálnu volebnú komisiu proti kampani RFK Jr., v ktorej ju obvinili z prílišného približovania sa k americkým hodnotám do roku 2024 a snažia sa dať pána Kennedyho na hlasovanie vo všetkých 50 štátoch.

Vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu hovorca demokratov označil pána Kennedyho za „nič iné, ako nasledovanie koňa Trumpa v týchto pretekoch“.

READ  Ultranacionalistický izraelský minister načrtáva plány na novú Národnú gardu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close