Ekonomika

Rolls-Royce pre vyvolených. Legenda sa vracia vo forme, ktorú len málokto očakáva

Používali ho John Lennon alebo britská kráľovná Alžbeta II. Originál Rolls-Royce Phantom V je nepochybne automobilovou klasikou, ktorá získala nespočetné množstvo fanúšikov po celom svete. Je to okrem iného dôsledkom špičkovej koncepcie 60. rokov, ktorá dodnes vzbudzuje veľkú úctu. Preto, ak sa táto práca zriedka objaví na ceste.

Zakladateľská britská spoločnosť Lunaz Design túto legendárnu limuzínu však znovuzrodila z predchádzajúcich rokov, ale v trochu inom zmysle. Pretože elektrifikácia je dnes v automobilovom svete témou číslo jedna, tento model už nie je poháňaný ohromujúcim osemvalcom, ale čisto elektrickým pohonom ukrytým v jeho útrobách. Toto nie je premiérová transformácia – V minulosti spustenie vdýchlo napríklad životu modelu Jaguar XK120 z roku 1953.

Dosah takmer 500 kilometrov

Najmodernejšie technológie a batéria s kapacitou 120 kWh poskytujú tejto novinke dosah s dosahom až 480 kilometrov a je tu tiež možnosť rýchleho nabíjania. Výkonnostné parametre vozidla sa však nezverejňujú. V interiéri je dostatok miesta pre celkom osem cestujúcich, zatiaľ čo predná lavica je vyhradená pre troch cestujúcich.

Súčasťou projektu boli aj nové, účinnejšie brzdy, tlmiče nárazov, vylepšené riadenie, moderná klimatizácia, pripojenie Wi-Fi a Bluetooth, nový informačný systém so satelitnou navigáciou a dobíjateľné porty USB na zadných sedadlách pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Vyhrajte 5 x digitálne predplatné ročne

Zaregistrujte svoju e-mailovú adresu prostredníctvom formulára nižšie a ste v žrebovaní.

READ  Škoda Enyaq iV: Oficiálna skica dokazuje, že elektrické SUV nezradia tradíciu - News - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close