Ekonomika

Ceny slovenských výrobcov v januári ďalej klesajú

Regionálne dnes

Utorok 2. marca 2021, 15:00

Ceny výrobcov na Slovensku v januári medziročne poklesli o 1,1%, po decembrovom poklese o 0,4%, ukázali v piatok údaje Slovenského štatistického úradu (SÚSR).

Ceny klesali desiaty mesiac po sebe.

Po zvýšení o 0,4% v predchádzajúcom mesiaci sa ceny na domácom trhu v januári medziročne znížili o 0,3%. Ceny ťažby a dobývania v januári vzrástli o 4,8%, zatiaľ čo produkcia klesla o 2,9%. Ceny výrobcov elektriny, plynu, pary a klimatizácie sa zvýšili o 3,7%, zatiaľ čo dodávky vody sa zvýšili o 3,3%.

Ceny výrobcov v januári mesačne vzrástli o 0,2%, po zvýšení o 0,6% v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Rumunsko v tomto roku prvýkrát prekonalo Maďarsko v HDP / občan

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close