Zábava

Romantika s hereckým kolegom: Viete, s kým randil Emil Horváth?

Herec Emil Horváth mladší, pre ktorého je práca koníčkom, pochádza z hereckej rodiny, je synom herca Emila Horvátha staršieho a za manželku má aj herečku Vieru Richterovú. Aj keď sa narodil v Nitre 12. novembra 1945, v podstate sa cíti ako Martin. Prázdniny strávil iba v Nitre. Keď mal dva mesiace, jeho otec začal pracovať v Komornom divadle v Martine, kde budúci herec prežil detstvo, mladosť a profesionálne začiatky.

V roku 1968 promoval Emil Horváth ml. vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave, hoci od začiatku uvažoval o prestupe k réžii. Pri prvom angažmáne zakotvil v martinskom Divadle SNP, kde získal aj prvé režisérske skúsenosti. V rokoch 1976 – 1983 pracoval na bratislavskej Novej scéne a od januára 1984 bol členom hereckého súboru Činohry Slovenského národného divadla (SND), kde si po Nežnej revolúcii v roku 1989 otvoril aj režijné príležitosti. V rokoch 2011 až 2013 viedol ako režisér Činohru SND. Režíroval predstavenia na niekoľkých slovenských divadelných scénach, ale aj v Národnom divadle v neďalekom českom Brne.

Horváth ml. nemôžem sa sťažovať. V martinskom divadle už mal veľa príležitostí uplatniť svoje herecké schopnosti. Podobné to bolo aj na Novej scéne v SND.

Emil Horváth je Magda

Zdroj: Bonton

Poznáme ho tiež ako herca strieborného plátna, filmoval vo filme Každý mladý muž (1965). Chýbali mu aj úlohy v mnohých ďalších filmoch, napríklad Peter a Lucia (1968), Na kométe (1970), Sladké starosti (1984), Svet nič nevie (1987), Jašekov sen (1996). Obišli ho aj režiséri televíznych filmov a produkcií, z ktorých mnohé boli pripravené v rámci „Bratislavských televíznych pondelkov“ (napríklad How Vinco Fell, 1977). Zahral si aj v hororovom českom filme Forest of the Dead (2009). Okrem toho sa predstavil v seriáloch Okná dokorán (1986), Ordinácia v ružovej záhrade (2007), Búrlivé víno (2012) a v českých sériách Ulice (2005).

Divadlo prednášal na Vysokej škole múzických umení v Bratislave Emil Horváth mladší, inak držiteľ mnohých ocenení za úspešnú prácu.

Emil Horváth

Zdroj: TV JOJ

V januári oslávi herec 50 rokov spoločného života po boku svojej kolegyne Viery Richterovej. Zoznámili sa v roku 1964 na pracovných pohovoroch, vzali sa o 7 rokov neskôr.

Predtým sa zaplietol s ďalšou budúcou kolegyňou Kamilou Magalovou. Hovorí sa, že ich vzťah netrval dlho a ani jeden z nich sa k tejto minulosti nevyjadruje.

Emil Horváth z Kamily

Zdroj: TV MARKÍZA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close