RTL dnes – Tenis: Slovensko porazilo Srbsko a postúpilo do finále Davisovho pohára bez Djokoviča

Srbsko bez Novaka Djokoviča nedokázalo pre Slovensko zápas, keďže po prvý raz postúpilo do skupinovej fázy finále Davisovho pohára, pričom medzi päť krajín, ktoré v sobotu kvalifikovali Nemecko a Fínsko.

Slovenské deblové duo Lukáš Klein, Igor Jelena sa ujalo vedenia 3:0 pred Nikolou Kasi, Miomirom Kecmanovičom 7:6 (7/4), 6:3.

Lukasz Pokorny zvýšil na 4:0 po tom, čo Laszlo Djere odstúpil, keď zaostával v prvom sete spätnej dvojhry na halovej antuke v Kraljeve.

„Roky sme sa nekvalifikovali, ale nakoniec sme to dokázali,“ povedala Jeline.

Alex Molkan, ktorý v piatok vyhral svoju druhú dvojhru, dodal: „Vieme, že proti Srbom v ich rodnej krajine to bude ťažké. Som rád, že som dnes vyhral dva zápasy.“

Jelena a Klein sa spamätali z výpadku v prvom sete a s 31 víťazmi sa dostali do kopy, aby vyprevadili šampióna z roku 2010 Srbsko.

Klein v piatok zdolal Slováka Kecmanoviča 7:6 (7/2), 6:2 a Molkan zdolal Dušana Lajoviča 4:6, 6:2, 6:0.

V Maďarsku vyhral trojnásobný víťaz Nemecko, ktorému pre chorobu chýbal Alexander Zverev, prvé dva sobotňajšie zápasy 3:2.

Vo štvorhre Kevin Kravitz a Tim Puetz dostali Nemcov do vedenia výhrou 6:3, 7:6 (7/3) nad Fabianom Marozanom a Mattom Valkuszom.

Jan-Lennard Struff zdolal Valkusza 6:3, 6:2 a postúpil do septembrovej skupinovej fázy pre 16 tímov. Piatu gumu vyhral Zsombor Piros proti Krawietzovi.

Fínsko vyhralo 3:1 nad Portugalskom, zatiaľ čo Brazília sa kvalifikovala do svojho prvého finále, Thiago Monteiro porazil Eliasa Ymera v troch setoch a spečatil svoje víťazstvo 3:1.

– Holandská radosť –

Holandsko zvíťazilo v druhej reverznej dvojhre 3:2 v holandskom Groningene v napínavom zápase proti Švajčiarsku.

Švajčiari viedli nerozhodne 2:1 po tom, čo Heusler a Leandro Reidy vyhrali sobotňajšiu štvorhru, ale Talon Kriegspoor zdolal Reidyho v dvoch set-breakoch, aby oživil domácich.

READ  Tenis: Mestský turnaj prebieha v Bossier Tennis Center

„Musíme vyhrať a je na mne, aby som to dokázal,“ povedal Griekspoor. „To je to, čo musíte ako líder tímu robiť. Necítil som žiadne napätie – naozaj som si to užil.“

Kanada, šampión z roku 2022, sa ujala vedenia 3:1 nad Južnou Kóreou, keď Gabriel Diallo v sobotu v Montreale porazil Hong Cheong-chan 7:5, 4:6, 6:1.

Dvojnásobné víťazné Chorvátsko remizuje s Belgickom 1:1 spolu s Argentínou a Kazachstanom.

Francúzsko vedie nad Taiwanom 2:0 v jednom z piatich kvalifikačných zápasov, ktoré sa skončia v nedeľu. Podobnú výhodu má Česko pred Izraelom.

Do finále sa automaticky kvalifikovali obhajcovia titulu Taliansko a minuloroční vicemajstri Austrália, Veľká Británia a Španielsko.

V piatok si USA polepšili na 4:0, keď Austin Krajicek a Rajeev Ram upevnili svoje miesto víťazstvom vo štvorhre nad Ukrajinou.

Taylor Fritz porazil Vladislava Orlova 6-3, 6-4 a porazil americký tím.

„Som hrdý na chalanov,“ povedal kapitán USA Bob Bryan o 32-násobných víťazoch, ktorí nezískali trofej od roku 2007.