šport

Olympijské hry: Tokio a jeho obyvatelia sú pripravení hrať dobrých hostiteľov, športové správy a skvelé príbehy

TOKIO – Novinári v autobuse smerujúcom do olympijskej dediny sa vo štvrtok (22. júla) stretli s zvláštnym, ale rozkošným pohľadom, keď ich vozidlo bolo cestou zastavené v priekope.

Dvaja chlapci, ktorým sa počas japonského leta líca a líca začervenali od ucha k uchu, nakukli pod kovovú bariéru, aby zachytili pohľad – a fotografiu – na autobus, na ktorého bočnej strane bol namaľovaný nápis „Tokio 2020“.

Ak sú chlapci nadšení, že vidia niekoľko novinárov zo Singapuru, Slovenska a Holandska, predstavte si, o koľko by boli šťastnejší, keby zachytili záber amerického gymnastu Simona Bylesa alebo tenisovej hviezdy Novaka Djokoviča.

Bohužiaľ pre Tykesa, šance sú malé. Tokio je stále v stave núdze kvôli epidémii Govt-19 a medzinárodní a miestni diváci majú zakázané hrať.

Očakáva sa, že tokijský olympijský štadión s kapacitou 68 000 bude na dnešný otvárací ceremoniál menej ako pätina z tohto počtu. Medzi divákmi nechýbajú funkcionári, sponzori a funkcionári Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Hostiteľská krajina sa však počas týchto hier nezastavila.

Pretože obyvatelia Tokia pokračujú vo svojich každodenných činnostiach, obyvatelia túžia byť súčasťou olympijských zážitkov bez ohľadu na to, čo hovoria posledné prieskumy.

Keďže letná teplota dosahovala 33 stupňov Celzia, aj pod prudkým slnkom bol v plážovom parku Datsuminori, ktorý sa nachádza vedľa tokijského vodného centra, včera ráno úľ, ktorý deti vystupovali von.

Na olympijských dejiskách a v ich okolí boli dobrovoľníci a maršáli v praxi, keď sa ponáhľali plniť svoje povinnosti, ale bolo ich vidieť usmievať sa za maskami a štítmi na tvári.

Rover John Poe bude dnes dopoludnia prvým hráčom Singapuru, ktorý súťaží v ženských lebkách na vodnej ceste Marine Forest.

Fencer Amitabh Bertier, ktorý nás v nedeľu vezme k pištoli, pripustil, že športovci nemohli dostať plný vkus na tento šport alebo mesto len preto, že boli v bubline – z olympijskej dediny bežali iba tam a späť na tréningové miesta a miesta konania súťaží.

READ  Paríž Saint-Germain a Leipzig budú bojovať o prvú účasť vo finále Ligy majstrov

Dvadsaťročný mladík však aj zo svojich obmedzených kontaktov s dobrovoľníkmi a japonskými úradníkmi uviedol, že ho fascinovalo úsilie, ktoré vynaložili na implementáciu týchto hier, a to aj napriek všetkým výzvam, ktoré im epidémia spôsobila.

“Japonci majú samozrejme veľkú úctu,” uviedol.

Aj keď sa už veľa hovorilo o výbere postupu v hrách s Japonskom a MOV počas epidémie, Perthier je vďačný za možnosť súťažiť.

“Okrem toho všetkého sú vibrácie v dedine úžasné a som nadšený z celej mojej cesty a procesu,” uviedol.

Pre mnohých to môže byť pokojná hra, ale Perth & Co sú pripravené začať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close