Svet

Rusko. Bojuje o Navaľného obranu. Zadržanie v centre Moskvy

  • Pre bezpečnosť demonštrácií opozičného aktivistu Alexeja Navalniho v nedeľu sa policajti vo väzbe snažia prehliadnuť pankerravarkalai alebo jednoducho vziať ľudí na pokojné demonštrácie
  • „Som proti tomu, čo sa deje v krajine,“ uviedol. – Potichu vyjadrujeme nesúhlas, pre ktorý nás zadržiavajú a zamykajú (v policajných autách) – Niekto prosím, niekto nie – správy Olega 52 rokov
  • K zadržaným v Arkhangelsku Oľgy Yesakovej bola privolaná sanitka; Podľa portálu OWD-Info v Soči na policajnej stanici policajti neodnímajú putám zadržané osoby.
  • Viac informácií, ako je táto, nájdete na hlavnej stránke stránky Onet.pl.

120 ľudí bolo zadržaných vo Vladivostoku, kde sa demonštrácie – kvôli časovému pásmu – začali skoro v nedeľu ráno poľského času.

Tieto informácie pochádzajú z niekoľkých desiatok miest v Rusku. V niektorých mestách sa demonštrácie bez povolenia úradov už skončili. V iných – vrátane Moskvy – stále pokračujú. V Krasnojarsku na Sibíri v Petrohrade policajti odviedli 164 ľudí na policajné stanice, kde operácia stále trvá – 177:

V mestách Sibír a na ruskom Ďalekom východe sa demonštrácie skončili a stále prebiehajú v strednom Rusku. „Autobusy pre väzňov v Petrohrade (…) skončili – naše spravodajské správy, The Insider:

Viac ako dve hodiny po začiatku protestu bola Julia Navalna zadržaná počas demonštrácie vo východoskovskej štvrti Sokolniki. V tom čase sa demonštranti presúvali z centra mesta do zadržiavacieho centra v štvrti metraskaja, kde bol zadržaný Nakalni.

READ  16-ročné dievča so špeciálnymi potrebami a jej matka (51) spáchali samovraždu pri podozrení z dvojnásobnej vraždy

V zadržanej oblasti je veľa zadržaných. Policajti z Národnej gardy (Roscart) rozdelia dav na malé skupiny, potom chytia demonštrantov a zaparkujú ich v policajných autách. Demonštranti kričali „Sloboda!“

Podľa oficiálneho vyhlásenia moskovskej polície sa v hlavnom meste uskutočnilo zhromaždenie bez súhlasu úradov, ktorého sa zúčastnilo asi 2 000 ľudí vrátane zástupcov médií, o 14:30 (12:30 poľsky – autor) .

Asi 600 ľudí sa „pokúsilo zorganizovať pochod“ na niekoľkých uliciach hlavného mesta, dodala polícia. Správa neuvádzala počet väzňov.

Úrad štátnych médií a internetový regulátor Roscomnadzor medzitým v nedeľu varoval, že na sociálnych sieťach sa šíria falošné správy o nedeľných protestoch. Regulátor požadoval, aby správcovia dátových portálov blokovali „prehnaný“ počet demonštrantov a „falošné správy“ o policajnom násilí.

Tieto služby zadržiavajú tých, ktorí pozorujú demonštrácie

Portál zverejňuje záznamy z mobilných telefónov o policajných autách, v ktorých sú ľudia odvezení na policajné stanice.

– Išiel som okolo, nikoho som neobťažoval. Videl som, čo sa teraz deje. (Policajti) sa ku mne bez dôvodu priblížili a zatkli ma – povedal 21-ročný Sergej. Zadržali ho policajti neďaleko moskovskej stanice metra Sukarevskaja.

READ  Keď sa mierové jednotky na príkaz junty stiahli z Mali, OSN Lietadlo začalo horieť

Na rovnakom mieste bol 52-ročný Oleg odvezený policajným autom a trval na tom, že sa zúčastnil pokojného protestu. „Som proti tomu, čo sa deje v krajine,“ uviedol. – Vyjadrujeme pokojne svoj nesúhlas, za čo nás zadržali a zamkli (v policajných autách) – Niekto prosím, niekto nie – hlásil sa.

Existujú správy o násilí zo strany policajtov v čase zadržania alebo na policajnej stanici. K zadržaným v Arkhangelsku Oľgy Yesakovej bola privolaná sanitka; Na policajnej stanici v Soči tvrdí portál OWD-Info, ktorý monitoruje zatýkania v Rusku, že policajti im nevyťahujú putá.

Rovnaký portál informoval, že v Tveri bol zadržaný 12-ročný chlapec, ktorý sa práve vrátil z obchodu. Polícia mu vzala mobilný telefón. Chlapcova matka informovala o zadržaní.

Začiatkom dňa sa demonštranti zhromaždili blízko dvoch staníc metra v Moskve a polícia oblasť obkľúčila.

Navaľného spojenci určili tieto dve miesta hodinu pred demonštráciou, ktorá mala byť zhromaždiskom demonštrantov. Už dávnejšie avizovali, že sa bude konať v centre Moskvy, polícia ho však zablokovala.

Úrady v ruskom hlavnom meste uzavreli v nedeľu 11 staníc metra. Vlaky metra na nich nezastavujú a cestujúcim nie je dovolené nastupovať alebo vystupovať.

A v Petrohrade

Polícia v Petrohrade zadržiava demonštrantov, ktorí sa zúčastnili nedeľného protestu na ochranu zatknutého opozičného aktivistu Alexeja Navaľného; Väzby prebiehajú na Pioneerskom námestí, kde sa podľa rôznych odhadov zhromaždilo 1 000 až 2 000 ľudí.

READ  Los Angeles varovalo pred ohňostrojmi 4. júla počas sucha

Demonštrácie sa mali začať v Petrohrade o 12. miestneho času (v Poľsku o 10:00) v centre mesta Nevsky Prospect. Prospekt však zastavili policajti. Navaľného spojenci presunuli miesto stretnutia na Pioneerské námestie.

Domovská stránka webu Fontanka.ru Odhaduje sa, že zhromaždený počet je asi tisíc; Portál Otward Media (Open Media) informoval o zhruba dvoch tisícoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close