Veda

Rusko registruje prvý prípad vtáčej chrípky H5N8 u ľudí, ktorý varuje WHO

MOSKVA – Rusko uviedlo, že jeho vedci zistili prvý prípad prenosu kmeňa H5N8 Vtáčia chrípka Varoval ľudí a Svetovú zdravotnícku organizáciu.

V televíznom komentári Anna Popova, šéfka ruského dozorného orgánu pre zdravie Ropotrebnadzor, uviedla, že vedci v laboratóriu Vuktor izolovali genetický materiál kmeňa od siedmich pracovníkov hydinárskej farmy v južnom Rusku, kde bol v decembri jeden z vtákov. zaznamenané.

Uviedol, že pracovníci neutrpeli žiadne vážne zdravotné následky.

Získajte denné vydanie Times of Israel e-mailom a už nikdy nepremeškajte naše najobľúbenejšie príbehy tým, že sa zaregistrujete zadarmo

„Prvý prípad prenosu vtáčej chrípky (H5N8) na človeka už bol zaslaný Svetovej zdravotníckej organizácii,“ uviedla Popova.

Existujú rôzne podtypy vírusu vtáčej chrípky.

Aj keď je vysoko nákazlivý kmeň H5N8 smrteľný pre vtáky, nikdy predtým nebol hlásený jeho rozšírenie na človeka.

Popová ocenila „dôležitý vedecký objav“ a uviedla, že „čas ukáže“, či môže vírus ďalej mutovať.

„Objav týchto mutácií, keď vírus ešte nezískal schopnosť prenosu z človeka na človeka, dáva nám všetkým, celému svetu, čas pripraviť sa na možné mutácie a adekvátne a včas reagovať,“ uviedla Popova.

Ľudia sa môžu nakaziť vírusmi vtáčej chrípky a chrípky ošípaných, ako sú sub-A vtáčej chrípky (H5N1) a subtypy prasacej chrípky ako A (H7N9) a A (H1N1).

Podľa WHO sa ľudia zvyčajne infikujú priamym vystavením zvieratám alebo kontaminovanému prostrediu a u ľudí nedochádza k nepretržitému prenosu.

H5N1 môže spôsobiť vážne ochorenie u ľudí a má 60-percentnú úmrtnosť.

Štátne virologické a biotechnologické centrum Vektor, ktoré sa nachádza v Koltsove, neďaleko sibírskeho mesta Novosibirsk, vyvinulo jednu z mnohých ruských vakcín proti koronovírusom.

V sovietskej ére prísne tajné laboratórium skúmalo tajné biologické zbrane a stále má zásoby vírusov od eboly po kiahne.

Šéf Wacketera Rinat McSitov v televíznom komentári uviedol, že laboratórium je pripravené vyvinúť testovacie súpravy, ktoré by pomohli odhaliť potenciálne prípady H5N8 u ľudí a začať pracovať na vakcíne.

READ  Nepamätanie si tejto jednej veci môže byť znakom demencie – jedzte toto, nie tamto

Sovietsky zväz bol vedeckou veľmocou a Rusko sa za prezidenta Vladimira Putina usilovalo získať späť vodcovskú úlohu vo výskume vakcín.

Rusko zaregistrovalo koronovírusovú vakcínu Sputnik V v auguste, pred západnou konkurenciou a tiež vo veľkých klinických skúškach.

Po počiatočnej skepse na Západe časopis Lancet tento mesiac publikoval ruskú vakcínu pomenovanú po sovietskej vakcíne – čo naznačuje, že je bezpečná a účinná.

Vtáčia chrípka sa rozšírila do mnohých európskych krajín vrátane Francúzska, kde je potrebné chovať státisíce vtákov, aby sa zabránilo infekcii.

Som hrdý na prácu v Times of Israel

Ako environmentálny korešpondent pre The Times of Israel sa snažím vysvetľovať, vysvetľovať a vysvetľovať fakty a vedu stojace za zmenou podnebia a zhoršovaním životného prostredia – a oficiálne politiky, ktoré ovplyvňujú našu budúcnosť, a Izraelčania, ktorí môžu byť súčasťou riešenia. techniky.

Som nadšený z prírodného sveta a frustrovaný z nedostatočného povedomia o otázkach životného prostredia, ktoré prejavuje väčšina izraelskej verejnosti a politikov.

Som hrdý na to, že to robím vo svojom mene, aby som správne informoval čitateľov The Times of Israel o tejto dôležitej téme.

Podporíme vás prostredníctvom členstva v Izraelský komunitný čas„Umožňuje nám pokračovať v našej dôležitej práci. Pripojíte sa dnes k našej komunite?

Ďakujem,

Souk Surkus, Reportér pre životné prostredie

Pripojte sa k Israel Community Times

Pripojte sa k našej organizácii

Už ste členom? Ak sa chcete prestať zobrazovať, prihláste sa

to myslíš vážne. Vážime si to!

Preto prichádzame do práce každý deň – musíme čítať reportáže o Izraeli a židovskom svete, aby sme poskytli náročných čitateľov ako ste vy.

Takže teraz máme žiadosť. Na rozdiel od iných spravodajských serverov sme nezadali platobnú bránu. Ale žurnalistika, keď pracujeme, je drahá, pozývame čitateľov, pre ktorých sa Times of Israel stali dôležitými, aby nám pri práci pomohli Izraelský komunitný čas.

READ  Odhalené mláďatko korytnačky prezlečené za rastlinnú fosíliu

Za minimálne 6 dolárov mesačne, ktoré vám pomôžu podporiť našu kvalitnú žurnalistiku, si užívajte The Times of Israel reklama zadarmo„Rovnako ako k prístupu k exkluzívnemu obsahu, ktorý je k dispozícii iba členom izraelskej komunity.

Pripojte sa k našej organizácii

Pripojte sa k našej organizácii

Už ste členom? Ak sa chcete prestať zobrazovať, prihláste sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close