Veda

S použitím banánových šupiek ako prísad sa stane niečo úžasné: ScienceAlert

Zakaždým, keď ošúpete a ošúpete banán, vyhadzujete lahodný a výživný snack.

nedávna štúdia ukázal somAk sa banánové šupky uvaria, sušia a melú na múku, môžu sa premeniť na pečivo, ktoré chutí rovnako dobre, ak nie lepšie, ako produkty na báze pšenice.

Pokiaľ nie ste zanieteným čitateľom blogov o vegánskom varení alebo fanúšikom Nigelly Lawson, pravdepodobne ste nikdy nepremýšľali o varení s banánovými šupkami. Ale nielenže je to úplne bezpečné, ale vedci tiež preukázali, že je to pre vás skutočne dobré.

Keď boli produkty experimentu testované na chuť, spotrebitelia uviedli, že boli rovnako spokojní s chuťou ako s cukrovými sušienkami bez škrupín.

Získate tiež množstvo minerálov a živín na boj proti rakovine. Napríklad cukrové sušienky vyrobené v rámci štúdie, obohatené o banánové šupky, obsahovali oveľa viac vlákniny, horčíka, draslíka a antioxidačných zlúčenín.

Nevýhodou je, že pridanie príliš veľkého množstva múky z banánových šupiek viedlo k tomu, že sušienky trochu zhnedli a boli tvrdé, pravdepodobne kvôli extra vláknine. Ale keď boli dávky vyrobené so 7,5 percentami múky z banánových šupiek, textúra sušienok dosiahla príťažlivejšiu rovnováhu.

Bonusom je, že veci dobre vydržali až tri mesiace pri izbovej teplote.

Zatiaľ čo štúdia sa zaoberala iba výsledkami pridávania banánových šupiek do pečených koláčikov, výsledky naznačujú, že použitie múky z banánových šupiek v chleboch, koláčoch a cestovinách môže tiež stáť za zváženie.

Napríklad minulý rok a Štúdium Banana Peel Cakes zistilo, že žltá šupka ovocia dodáva upečenému produktu prirodzenú potravinovú farbu, ako aj nutričnú podporu.

Štúdia z roku 2016 medzitým túto náhradu zistila do 10 percent Zmiešaním pšeničnej múky s múkou z banánových šupiek môžete získať pečené chleby obsahujúce viac bielkovín, sacharidov a tukov.

READ  Lekári z Omahy varujú, že prípady COVID-19 pravdepodobne ustúpia

Nebaví vás pečenie? Nigella Lawson má Banánové šupky použite v kariA vegánski blogeri nedávno spopularizovali myšlienku banánovo-kôrovej slaniny a kôry „bravčového mäsa“.

Konzumácia kôry tohto ovocia je nielen zdravou možnosťou, ale môže tiež pomôcť znížiť plytvanie potravinami. Asi 40 percent hmotnosti banánu je v jeho šupke a väčšinou sa táto šupka bohatá na výživu jednoducho vyhodí.

Surové banánové šupky sú samozrejme zbytočné. Ale ak sú správne pripravené, môžu byť naozaj chutné. Môžu tiež potenciálne predĺžiť trvanlivosť niektorých produktov, pretože šupky obsahujú antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti.

To isté platí pre šupky iného ovocia, ako je šupka z manga, ktorá je tiež Zistilo sa, že pomáha pri zvyšovaní antioxidačných vlastností koláča a zlepšovaní jeho chuti,

Takže keď budete nabudúce šúpať banán, aby ste jedli ovocie vo vnútri, odstráňte aj šupku. Váš žalúdok sa vám možno neskôr poďakuje.

Táto štúdia bola publikovaná v roku 2012. ACS Food Science and Technology,

Verzia tohto článku bola prvýkrát publikovaná v auguste 2022.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close