Veda

Covid-Ridden LA má iba 56 dospelých lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti, okres Orange Žiadne – konečný termín

Ako prvá dávka vakcíny Covid-19 bola podaná o Anjeli– nemocnica oblasti, nemocnica kraja a kapacita JIS klesli na alarmujúce minimá.

Podľa Dr. Christiny Ghalyovej, riaditeľky LA County Health and Human Services, bolo pre 10-miliónový kraj k dispozícii iba 370 nemocničných lôžok. Dostupnosť JIS bola ešte horšia, zostávalo iba 56 postelí JIS pre dospelých. Je to podľa nej iba druhýkrát, čo sa dostupnosť znížila pod 100.

Okres Orange v pondelok vytvoril nové rekordy pre nové koronavírus diagnózy – 3 250 – a hospitalizácie, pričom upravená kapacita jednotky intenzívnej starostlivosti v kraji dosiahla nulu. Aj keď táto kapacita bola cez víkend asi 11%, odvtedy zjavne poklesla. A upravená sadzba odfiltruje kapacitu, napríklad detské postele NICU. Pre porovnanie, počet pozitívnych prípadov v okrese Orange County bol 29. novembra 1 056, takže denný počet stúpli stúpol cez 200% za pouhé 2 týždne.

Južnej Kalifornii ako celku v pondelok podľa údajov štátu zostávalo iba 2,7% kapacity lôžok na JIS.

Okres Los Angeles v pondelok hlásil 7 344 nových prípadov. Riaditeľka okresného úradu pre verejné zdravie v okrese LA Barbara Ferrerová uviedla, že počet nových prípadov je umelo nízky kvôli oneskoreniu v hlásení výsledkov víkendových testov v jednej z najväčších spracovateľských laboratórií. Tvrdí, že oneskorenie znamená, že v utorok bude pravdepodobne zaznamenaný neobvykle veľký počet nových prípadov. Ferrer uviedla, že medzi 1. novembrom a 7. decembrom sa počet prípadov v okrese Los Angeles zvýšil o 625%. A dodala, že za posledný týždeň sa prípady ešte zväčšili.

V kraji je hospitalizovaných 4 203 ľudí s COVID a takmer polovica lôžok ICU v kraji je v súčasnosti obsadená pacientmi s COVID. Ferrer tvrdí, že v kraji bude pravdepodobne cez víkend hospitalizovaných 5 000 ľudí s COVID-19.

Ghaly poznamenal, že kraj v porovnaní s letným vrcholom dokázal v súčasnosti pridať o 13% viac lôžok na JIS. Ale povedala: „Táto trvanlivosť nie je nekonečná. Túto mieru rastu nemôžeme udržať. Fyzicky sa vyčerpáme. “

Povedala, že jedným zo spôsobov, ako nemocnice prispôsobujú hrot Covid, je zrušenie voliteľných postupov. „Nemocnice začali do istej miery obmedzovať nepodstatné konania,“ uviedla.

Ďalším spôsobom regulácie lôžkovej kapacity je „odklon“, pri ktorom je sanitka presmerovaná do nemocnice – možno vzdialenejšej -, ktorá má viac lôžok. „Sme si vedomí, že v kraji existujú určité nemocnice, kde doba vykládky môže presiahnuť štyri hodiny,“ prezradila Ferrer. „Preto potrebujeme systém odklonu.“

Ďalším krokom pre miestne nemocnice, povedal Ghaly, bude „zlomový pomer“ alebo implementácia tímového ošetrovateľstva. Štát nariaďuje pomery medzi sestrami a pacientmi, v núdzových situáciách sa však počet sestier na pacienta môže znížiť.

Štát ponúkol dva samostatné procesy vzdania sa práva, uviedol Ghaly. Nemocnice v okrese LA zatiaľ pomer nezmenili. Ale povedal Ghaly, niekoľko miestnych nemocníc už požiadalo a dostalo výnimky, ak by ich personál musel nasadiť.

Pomery medzi pacientmi a lekármi sú „dôležité a ich porušovanie môže viesť k neoptimálnym výsledkom,“ varoval Ghaly.

Mestská spravodajská služba prispela k tejto správe.

READ  NASA pripravuje megarakety SLS pre misie na Mesiac s posádkou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close