Technológie

S Switch Online je čas vrátiť tieto skvosty Wii U

Obrázok: Nintendo

Funkcie Soapbox pomáhajú našim jednotlivým autorom a prispievateľom vyjadriť svoje názory na horúce témy a náhodné veci, ktoré žujú. Dnes sa Ethan pozrie späť na dvojicu hier pre Wii U – a súrodenca 3DS – ktoré môžu pomôcť vášnivým hráčom získať druhú šancu zažiariť v online retro knižnici Switch…


Každý rok vyschne studňa majiteľov Nintenda, ktorí ešte nezdobili Switch – a ja nemôžem byť šťastnejší. Teraz, keď moli ako Animal Crossing mali svoj čas na slnku, neskoro v živote hybridnej konzoly, je tu priestor na návrat všetkých druhov hlavných IP adries, od Another Code po Famicom Detective Club. Ale aj keď sa Switch môže ukázať ako oáza pre menej známe vlastnosti v stajni Nintenda, na poslednej generácii hardvéru je prilepená jedna konkrétna mikrofranšíza, ktorá má veľký potenciál na oživenie.

NES Remix mohol mnohým uletieť pod radarom, keď bol vydaný na Wii U eShope v roku 2013. Táto hra robí presne to, čo je napísané na plechovke. NES a ich zmiešanie do zbierky malých výziev. V podstate ide o kombináciu šialených crossover prvkov Super Smash Bros. s rýchlym, nostalgickým elánom 9-voltových úrovní WarioWare. Stačí povedať, že je to celkom zábavný prototyp – a milovali sme jeho prevedenie, keď sme recenzovali prvý NES Remix po jeho vydaní.

NES Remix
Obrázok: Ethan Sack / Nintendo Life

Napriek pozitívnemu prijatiu, tento rok je to celé desaťročie, odkedy sa séria naposledy postavila na hlavu vydaním Ultimate NES Remix v roku 2014. Tento malý fakt vytriezvenie stačí na to, aby otriasol kosťami nejedného skúseného fanúšika Nintenda. Mikroséria Remix je momentálne v stave úplnej nečinnosti a jej absencia je dosť zvláštna vzhľadom na to, že bola vhodnejšia pre vydanie Switch ako predchádzajúce systémy. Kľúč k úspechu? Nintendo Switch online.

Všetko robené v rámci toho, aby nadčasový zábavný faktor týchto retro hier zažiaril divákom, ktorí by ich inak mohli odpísať ako archaické a nevýrazné.

Vonkajšia príťažlivosť titulov NES Remix na ich tvári pramení z ich kreatívnych rotácií na klasických IP Nintendo, ako je napríklad použitie 8-bitového pripojenia, ktoré prerástlo do prvej fázy Donkey Kong. Ale aj keď sú tieto „remixové“ výzvy nepopierateľne skvelé, predstavujú len tenký kúsok z balíka.

READ  Agentúra pre jadrovú energiu (NEA) – Riadiaci výbor hodnotí dôležité piliere práce NEA

Skutočný zážitok pochádza z balíkov úrovní vytvorených pre každý exkluzívny titul NES. Každá hra má svoje vlastné úrovne výziev – samostatné herné úryvky z pôvodného vydania. Malý Mac v Punch-Out!! Úrovne môžu siahať od questov v štýle tutoriálu až po zábery ikonických momentov, ako je vrcholná bitka proti Wartovi v Super Mario Bros. 2.

Skutočná krása NES Remix spočíva v týchto malých úrovniach v štýle minihier. S týmito úrovňami sa moderným hráčom predstavia klasické hry jedinečne prístupným spôsobom. Každá séria výziev vám pomôže nielen porozumieť základným mechanizmom titulu, ale ukáže vám všetky druhy zaujímavých súbojov s bossmi, tajomstvá a iné drobnosti lepšie ako ktorýkoľvek starý návod na použitie. Všetko robené v rámci toho, aby nadčasový zábavný faktor týchto retro hier zažiaril divákom, ktorí by ich inak mohli odpísať ako archaické a nevýrazné.

Ako niekto, kto sa narodil po ére Nintenda v 80. rokoch, môžem osobne potvrdiť účinnosť tohto systému. Úplne som nerozumel dynamike alebo príťažlivosti titulov ako Excitebike a Donkey Kong Jr., kým som ich nezažil prostredníctvom NES Remix. Odvtedy som mal záujem hrať viac a určite nie som jediný, kto má také skúsenosti. Bohužiaľ, na scénu vstupuje najväčšie obmedzenie série predstavenej na Wii U a 3DS.

Opätovné oživenie záujmu o staršie hry je skvelé, ale dobrá vôľa generovaná remixovanými hrami NES môže ísť tak ďaleko len v kombinácii s modelom Virtual Console. Zatiaľ čo možnosť nákupu klasických hier Nintendo digitálne v súčasnej generácii veľmi chýbala, v konečnom dôsledku to bol dvojsečný meč. Menej známym hrám sa v službe nie vždy darilo, pretože o prostriedky používateľov museli súťažiť s populárnejšími vydaniami, ako sú napríklad hry Game Boy Pokémon. Priznajme si to – minúť päť dolárov za VC za celú hru je ťažký predaj, najmä s toľkými skvelými hrami v ponuke, dokonca aj pre niekoho, kto sa nakoniec zabaví s Balloon Fight prostredníctvom remixu NES.

Tu nastupuje prepínač. S príchodom NSO je prekážka prístupu k staršiemu obsahu Nintendo nižšia ako kedykoľvek predtým. Zaplaťte skromný, jednorazový poplatok za predplatné a môžete hrať veľké množstvo klasických ponúk Nintenda, či už je to niečo dobre známe ako Metroid alebo mainstreamové vydanie ako The Mysterious Murasame Castle. Odhliadnuc od modelu predplatného a nedostatku vlastníctva, je to zmena, ktorá vás povzbudzuje k experimentovaniu s menej známymi titulmi namiesto toho, aby ste sa držali veľkých víťazov.

Predstavte si NES Remix Edition … zahrnutú ako súčasť zostavy NSO s bezproblémovou integráciou pre staršie konzolové aplikácie.

Súčasne, okrem stavu ukladania a funkcie pretáčania, sú tieto klasické hry prezentované takmer presne tak, ako boli pôvodne, a skočiť do knižnice NES Switch môže byť pre nových hráčov ťažké. To je dôvod, prečo by nástupca NES Remix mohol byť dokonalým spoločníkom NSO, poslúžiť ako stráviteľný vstupný bod do sveta starej školy Nintendo a dať vám šancu zoznámiť sa s predchádzajúcimi vydaniami predtým, ako vyskúšate plné verzie.

Koncept môže zahŕňať niektoré zo starších systémov zahrnutých v NSO (dlho očakávaný remix SNES, niekto?), ale nepochybne bude mať obrovský vplyv na 8-bitový katalóg – často prehliadanú tabuľku hier. Na podporu najnovších konzol, ako je Nintendo 64.

Som ochotný sa staviť, že ak by bol nový remix NES urobený správne, bol by veľkým hitom. Super Mario Bros. 35 a tituly ako F-Zero 99 dokázali, že stále existuje publikum pre aktualizovaný pohľad na niektoré z prvých titulov Nintenda, pokiaľ boli intuitívne a prístupné. Predstavte si verziu NES Remix, ktorá sleduje podobnú stratégiu, možno je zahrnutá ako súčasť zostavy NSO s bezproblémovou integráciou pre tradičné konzolové aplikácie. Nielenže je to skvelý vstupný bod do klasickej knižnice, ale môže to byť aj ďalšie perie v čiapke Nintendo Switch Online.

READ  Indicko-americký expert na obranu Radha Iyengar bol nominovaný na post Pentagonu
NES Remix
Obrázok: Nintendo

Na základe verejných správ za posledných pár rokov o účtovnom systéme Nintenda, NSO pravdepodobne zostane v dohľadnej budúcnosti. Keďže knižnica starších hier neustále narastá, myšlienka kurátorského úvodu do tohto bohatstva obsahu je atraktívnejšia ako kedykoľvek predtým. Našťastie Nintendo nemusí znovu vynájsť koleso na tejto prednej strane – stačí návrat NES Remix, aby staré hry zažiarili ako nové.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close