šport

Schiffrinová bola prepustená skoro deň po strate GS

JASNA, Slovensko – Michael Schiffer ohováral slovenských organizátorov po nedeľňajšom grandslamovom turnaji Svetového pohára a označil ich za „neprofesionálnych“.

Schiffrin, ktorý mal od úvodnej nohy štíhly náskok, bol pripravený na štart, keď musel čakať dve minúty, pričom samozrejme robotníci vymenili rozbitú bránu.

Američanka, ktorej bolo nakoniec umožnené ísť, zaznamenala iba 11. najrýchlejší čas a bola vytlačená na tretie miesto, 0,37 za víťaznou Slovenkou Petrou Vlovou.

„Oprava brány trvala (dve) minúty, malo to trvať 30 sekúnd,“ povedala Schiffrinová. „Cítil som, že je dobrá korčuliarka, ktorá dokáže tieto preteky vyhrať sama. Nepotrebuje túto profesionálnu akciu od niečoho, nad čím nemá kontrolu, ja ju nemám pod kontrolou, ale poviem: ‚Ach, je na čele.‘

Aj keď Schiffrin pripustil, že prerušenia hry sú bežnou súčasťou hry, uviedol, že v tejto chvíli nie je potrebné dlhé zdržanie.

„Jedna vec je, keď športovec spadne a zraní sa, ale druhá vec je pri opravovaní brány, s dvoma ľuďmi to trvá (dve) minúty, nenájdu vlajku alebo neviem, čo sa deje,“ Povedal Američan.

„Je to trochu smiešne, je to veľmi zrejmé,“ dodal. „Nie je to profesionálny spôsob riešenia tejto situácie. (…) Odchádza od svojho herectva. Môže byť hrdá na to, ako sa pošmykla, ale je to zložitá situácia.“

Schiffrinová súhlasila s tým, že je príliš neskoro začať a že „situácia by sa mala riešiť lepšie“.

„Bol som dobrý, bol som blázon, bolo to niečo, čo som sa mohol naučiť,“ povedal. „Vo svojom behu som stále odviedol dobrú prácu, ale nie dosť.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close