Zábava

Séria Kino Scala „Female Fury“ vstupuje do svojich posledných troch týždňov – Brnenský denník

„Ženský hnev“ organizujú študenti Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity, ktorej cieľom je premietať filmy, ktoré skúmajú široké spektrum emócií v rámci ženskej skúsenosti. Poďakovanie: Julie Grokova.

Brno 20. novembra (BD) – „Ženský hnev“ je filmový cyklus organizovaný skupinou študentov Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity, ktorého cieľom je premietať filmy, ktoré skúmajú širokú škálu emócií v ženskej skúsenosti, ktoré sú často zanedbané.

„Chceme, aby ostatní videli nielen svetlú stránku ženských emócií, ale aj temnú stránku,“ vysvetlila Tamara Štáfková, vedúca projektu. „Dávame ľuďom rôzne a zaujímavé hrdinky, ktoré bojujú za to, čo chcú, či už je to správne alebo nie.“

Celý cyklus obsahuje 10 filmov, ktoré sa budú premietať každý utorok o 20:00 v bare v Kine Scala až do 5. decembra 2023. Po každej filmovej projekcii sú diváci pozývaní na otázky a odpovede, kde sa do týždenných diskusií zapájajú špeciálni hostia, známa osobnosť MUNI, profesorka Šárka Khmiterková. Populárna slovenská režisérka Tereza Navodová by sa mala zajtra zúčastniť relácie venovanej jej filmu Spina.

Organizačný výbor série Women’s Rage. Poďakovanie: Julie Grokova.

Séria sa uzavrie filmom Babyteeth (2019) budúci týždeň a 5. decembra ‚Portrait of a Lady on Fire‘ (2019). V spolupráci s dobrovoľníckou iniciatívou MUNI Pomáhát bude ukončenie cyklu afterparty v Kine Scala 5. decembra.

„Woman Fury“ je hlboko oddaná úsiliu udržať Kino Scala nad vodou počas jeho súčasných finančných problémov, ktoré vyústili do jeho neschopnosti premietať filmy v hlavnom kine. Kúpte si lístky tu alebo v pokladni kina alebo získajte viac informácií na sociálnych sieťach MUNI a Kino Scala.


https://brnodaily.com/2023/11/20/events-in-brno/kino-scalas-female-rage-series-is-entering-its-final-three-weeks/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3102-1-1-scaled-e1700483179685-1024×712.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3102-1-1-scaled-e1700483179685-150×104.jpgFernando GalindoUmenie a kultúraAkcie v BrneBrno, kino, kultúra, podujatia v Brne, Kino Scala„Ženský hnev“ organizujú študenti Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity, ktorej cieľom je premietať filmy, ktoré skúmajú široké spektrum emócií v rámci ženskej skúsenosti. Poďakovanie: Julie Grokova. Brno 20. novembra (BD) – „Female Fury“ je filmový cyklus.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close