Zábava

John Sebeklepski sa pripravuje na natáčanie filmu Tichá pošta z druhej svetovej vojny

– Rodinná dobrodružná dráma sleduje skupinu neohrozených detí, ktoré sa vydávajú do zradných vojnou zničených krajín, aby zachránili zostreleného francúzskeho pilota.

Réžia: John Sebeklepski

Slovenský rodák, televízny režisér českého pôvodu Ján Sebeklepski Rodinná dobrodružná dráma z druhej svetovej vojny sa pripravuje na spustenie natáčania Tichá pošta. Známy pre svoje uznávané slovenské televízne seriály tajný životScenár si prispôsobil Sebeklepski, ktorý získal ocenenia na Slovensku aj v Česku. Tichá pošta Z rovnomennej poviedky Jiří Stránský. Príbeh vytvorený v spolupráci s autorkinou dcérou, Klára FormanováInšpirované skutočnými udalosťami. Tichá pošta Sleduje skupinu detí, ktoré majú za úlohu nájsť a zachrániť zostreleného francúzskeho pilota Pierra. Deti sa rozhodnú vziať pilota do nemocnice na princípe podobnému čínskemu šepotu, ktorý sa v Českej republike nazýva „tichá pošta“. Ich cesta je plná nebezpečenstva, keď prekonávajú výzvy, ktoré im prináša invázna nemecká armáda, zradcovia, informátori a drsné zimné podmienky v horách. Film zobrazuje ich nebezpečné dobrodružstvo, pričom zdôrazňuje húževnatosť a vynaliezavosť svojich mladých hrdinov.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Sebeklepski diskutoval o dôvode, prečo sa rozhodol vytvoriť film s prvkami detskej dobrodružnej a dobovej drámy a súčasného významu: „Tento film je príbehom o detskej empatii, rebélii, radosti, odvahe a nádeji. Niekedy to závisí len od náhody. Deti, vzdor svet dospelých, sú na misii niekoho zachrániť. Zobrazuje scénu, ktorá sa odohráva. Vzhľadom na súčasnú globálnu klímu, v ktorej sú deti čoraz viac vystavené účinkom vojny, som presvedčený, že takéto príbehy sú potrebné. Nakrúcanie filmu sa začne vo februári 2024 a uzavrie sa v marci toho roku s lokalitami vrátane Českej republiky a Slovenska.

Český producent filmu Julieta Sichel8Heads Production, poznamenala: „Základom tohto filmu je výnimočná poviedka, ktorá bola pretavená do kvalitného scenára. Naším cieľom je vytvoriť jedinečný rodinný film, ktorý v poslednej dobe nevidel, pripomínajúci klasické filmy ako napr. Krakonoš a lyžiari (1980) a Chýr je vždy žvást (1975).

V súčasnosti prebieha proces výberu detských hviezd. Slovenskí a českí profesionáli sú uvádzaní ako dospelí herci Matej Hatake (bod obnovy [+see also:
film review
trailer
interview: Robert Hloz
film profile
]
), Judith Bartoš Pecháček (Balada o Bearkeyovi [+see also:
film review
trailer
film profile
]
), Karel Dobri (Bratia [+see also:
film review
trailer
interview: Tomáš Mašín
film profile
]
), Daniel Fischer (Hadí plyn [+see also:
film review
film profile
]
) a Roman Polačič (prekladateľ [+see also:
film review
trailer
interview: Martin Šulík
film profile
]
) Slovenský kameraman Martin Štrba (šarlatán [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
, Kľúčový pacient [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) bol pridelený objektívu filmu, ktorý je navrhnutý tak, aby odrážal strohú realitu daného obdobia a podporoval hlboké empatické spojenie s postavami.

Tichá pošta Produkuje Julieta Sichel z 8Heads Productions (Česká republika). Silvia Panáková, v koprodukcii Arena Film Production (Slovensko) a Česká televízia, Rozhlas a televízia Slovenska a Parandov Studio. Český filmový fond, Slovenský audiovizuálny fond a The Ministerstvo kultúry SR podporili film. CinemaArt sa postará o uvedenie do kín v oboch krajinách 25. februára 2025.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close