Svet

Severná Kórea: Kim požaduje humanitárnu kampaň v oblastiach postihnutých dažďom

Kim nariadil armáde zahájiť pomocnú kampaň a dodať zásoby obyvateľom východnej a južnej oblasti Hamjieong.

Severokórejský vodca Kim Čong -un nedávno zmobilizoval svojich vojakov na pomocné práce v oblastiach postihnutých silnými dažďami, informovali v nedeľu štátne médiá s odvolaním sa na obavy z hospodárskej krízy v krajine a nedostatku potravín.

Oficiálna tlačová agentúra KCNA informovala, že Ústredná vojenská komisia vládnej strany práce usporiadala stretnutie svojej kapitoly vo východnej provincii južný Hamjion, aby prediskutovala zotavenie sa z dažďa a škôd.

KCNA uviedla, že Kim sa schôdze nezúčastnil, ale vedúci predstavitelia strany odovzdali jeho odkaz, že armáda by mala začať humanitárnu kampaň a poskytnúť potrebné zásoby v regióne.

„Zdôraznilo sa, že (strana) vyzval úrady, aby sa zobudili a zobudili … aby viedli záchrannú kampaň efektívne a bez prekážok,“ uviedla KCNA.

KCNA nešpecifikovala rozsah škôd spôsobených dažďom, ale vojenská komisia preskúmala naliehavé opatrenia, ako je obnova oblastí postihnutých katastrofou, stabilizácia života ľudí, predchádzanie koronavírusu a obmedzenie zranení plodín.

Stretnutie sa konalo uprostred obáv z krízy v izolovanej ekonomike, ktorá už bola uviaznutá v medzinárodných sankciách zameraných na obmedzenie jej jadrového a zbrojného programu.

Kim uviedol, že krajina v júni čelí „napätej“ potravinovej situácii, pričom citovala epidémiu korona vírusu a vlaňajšie hurikány, naposledy juhokórejská centrálna banka, podľa ktorej sa severokórejská ekonomika do roku 2020 najviac zmenší za 23 rokov.

Severná Kórea nepotvrdila žiadne prípady COVID-19, ale zatvorila hranice, pozastavila obchod a zaviedla prísne preventívne opatrenia, pričom považuje epidémiu za problém národného prežitia.

Juhokórejskí zákonodarcovia minulý týždeň uviedli, že Severná Kórea potrebuje 1 milión ton ryže a vojenské a núdzové zásoby sú vyčerpané.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close