Technológie

Severné Írsko vs Slovensko: Craig Godcard dúfa, že história sa bude opakovať v play-off

Craig Godcard predtým zachránil radosť z pečatenia pre zápasový futbal vo Windsor Parku a tento víkend túži zažiť rovnakú extázu.

Pred piatimi rokmi bol obranca Watfordu hrdý na šampanské, ktoré si zabezpečilo postup do finále Euro 2016 porazením Grécka 3: 1 v Belfaste.

Radostné momentky a pozápasové oslavy znamenajú prvý zápas v troch desaťročiach Severného Írska.

Bývalého šéfa Michaela O’Neilla vyhodia do vzduchu šťastní hráči a Kyle LaFerty vyhodí pivo počas živého rozhovoru s reportérom Sky Sports Paulom Gilmorom.

Severné Írsko remizovalo s Fínskom 1: 1 – s povolením prvého medzinárodného gólu Godcarda – o tri dni neskôr v zápase finálovej skupiny.

Už nás delí iba päť rokov od rezervácie miesta vo finále Euro 2020, ktoré sa uskutoční v lete budúceho roku, v službách Godcard a Severného Írska.

Zelená a biela armáda postúpi na majstrovstvá Európy potom, čo vo štvrtok zvíťazila nad Slovenskom vo finále play-off.

„Na toto víťazstvo Grécka mám veľa pekných spomienok a pamätám si veľa z tejto hry – aj keď nie až potom,“ zasmial sa Godcard.

„Po dobrom záverečnom hvizde boli všetci na ihrisku spolu a vedeli sme, že sme sa dostali do finále Európy.

„O pár dní nás priťahovalo Fínsko a neviem, ako sme to zvládli, pretože si viete predstaviť, aké boli oslavy po gréckej hre.“

„Bol to celý pocit kvalifikácie, všetci boli nadšení, takže určite priveďte veľa chlapcov, aby ste mali šancu tento pocit znova zažiť.“

Goddard odohral všetky štyri finále Euro 2016 vo Francúzsku a budúce leto má do svojho životopisu pridať druhý veľký zápas.

Craig Godcard, Johnny Evans a Gareth McCauley natáčajú na podujatí, ktoré sa po roku 2016 vracia domov

Steven Davis, ktorý v roku 2015 skóroval dvakrát proti Grécku, Johnny Evans, Stuart Dallas, Niall McKinn, Josh McGennis a LaFerty sú všetci na jednej lodi.

READ  Pri žuvačke, je to žuvačka! Strata zubov nie je na smiech, keďže výskumy ukazujú, že až tretina trpiacich nemá zdravú myseľ.

Godcard má síce osobné ambície, ale túži po tom, aby si mladí hráči a tí, ktorým chýbalo Francúzsko, užili jednu z najväčších futbalových etáp.

„Ako skupina starších hráčov chceme, aby si ich užili aj tí mladší,“ uviedol.

„Som rovnako hladný, ako som bol, keď som sa vrátil, aby som to urobil znova, ale je to veľká skúsenosť, že som to urobil pre mladších hráčov.

Načítava sa anketa

Kto sa kvalifikuje do finále Európy?


Severné Írsko zvíťazilo v kvalifikácii majstrovstiev sveta v roku 2017 nad Švajčiarskom 1: 0 vďaka hrozivému penaltovému rozstrelu v prvom zápase v Belfaste.

Načítava sa anketa

Kto sa kvalifikuje do finále Európy?


Aj keď Cathcourt kvôli zraneniu nehral v žiadnom športe, tvrdí, že strata po troch rokoch je stále motiváciou.

„Po prvej etape v Belfaste som bol v šatni s chlapcami a bolo to veľmi sklamanie,“ uviedol. „Pamätám si tiež, aké nešťastné bolo nerozhodnúť o druhej koľaji.“

„Myslím si, že nás to podnietilo ísť do tejto kampane. Tentokrát chceme dať veci do poriadku.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close