Technológie

Shiffrinová si pripísala druhý deň slalomu na hrádzi a 89. víťazstvo vo Svetovom pohári

Atlétka Stifel US Alpine Ski Team a vedúca alpská lyžiarka všetkých čias Mikaela Shiffrinová vyhrala nedeľňajší slalom vo fínskom Levi. Pre Shiffr to znamenalo 89. víťazstvo vo Svetovom pohári, 54. víťazstvo v slalome, 139. etapu Svetového pohára a siedme v Levy – najviac slalomových víťazstiev v jednej etape Svetového pohára v histórii.

„Som veľmi šťastná z víťazstva,“ povedala Shiffrinová. „Dokazuje to, že mám stále dobrú náladu bojovať, takže to veľa znamená.“

Podmienky boli pevné a konzistentné pre všetkých pretekárov. Shiffrinová zabehla číslo dva a okamžite sa dostala do vedenia s čistým a agresívnym zjazdom, no Slovenka Petra Vlová a sobotňajšia víťazka predbehla vedúcu stoličku s náskokom viac ako pol sekundy v prvej jazde.

V druhej jazde sa na konci flipu začala vytvárať medzera, ale Shiffrinová išla rozumne a ocitla sa prvá. Vlhová bola na ceste k ďalšiemu skvelému dňu, naberala na obrátkach, keď korčuľovala v druhej jazde. V polovici behu sa chytila ​​a nakoniec skĺzla.

„Petra tento víkend naozaj zvládla majstrovskú triedu v slalome, v mojej mysli vyhrala, ale ja som sa dostala na pódium, takže som šťastná a veľmi spokojná s víťazstvom,“ povedala Shiffrinová.

Víťazstvo si odniesla Shiffrinová, druhá Chorvátka Leona Popovic a tretia Nemka Lein Duerová.

„Nakoniec to bol dobrý víkend s dvoma skvelými pretekmi, takže som veľmi spokojná,“ povedala Shiffrinová.

Shiffrinová teraz vyhrala miesto v slalome Svetového pohára

Shiffovo víťazstvo predĺžilo jej rekord vo Svetovom pohári na 89 a vyrovnalo Levyovej najviac víťazstiev v slalome Svetového pohára na jednom mieste so siedmimi víťazstvami (a siedmimi sobmi).

Paula Moltzanová z tímu Stifel US Alpine Ski Team získala skvelý titul vo svojej prvej jazde, keď neskončila na špici. AJ Hurd dokončil prvú jazdu na 53. mieste, Lila Lapancha na 58. mieste a Tasha Romanov na 59. mieste. Do druhej jazdy sa nekvalifikovali. Joe Zimmerman nedokončil prvú jazdu.

READ  டாkoda vydala Karaoke SUV 2021 s aktualizovaným dizajnom a motorom. Pozri detaily

Tech ženy sa pozerajú na svoj ďalší turnaj Svetového pohára, Stifel Killington Cup doma 25.-26. novembra.

Mužský šprintérsky tím mal v nedeľu pretekať vo švajčiarskom Zermatte-Cervinia, ale preteky boli, žiaľ, pre počasie zrušené.

Výsledky
Slalom žien

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close