Technológie

Shiffrinová si pripísala druhý deň slalomu na hrádzi a 89. víťazstvo vo Svetovom pohári

Atlétka Stifel US Alpine Ski Team a vedúca alpská lyžiarka všetkých čias Mikaela Shiffrinová vyhrala nedeľňajší slalom vo fínskom Levi. Pre Shiffr to znamenalo 89. víťazstvo vo Svetovom pohári, 54. víťazstvo v slalome, 139. etapu Svetového pohára a siedme v Levy – najviac slalomových víťazstiev v jednej etape Svetového pohára v histórii.

„Som veľmi šťastná z víťazstva,“ povedala Shiffrinová. „Dokazuje to, že mám stále dobrú náladu bojovať, takže to veľa znamená.“

Podmienky boli pevné a konzistentné pre všetkých pretekárov. Shiffrinová zabehla číslo dva a okamžite sa dostala do vedenia s čistým a agresívnym zjazdom, no Slovenka Petra Vlová a sobotňajšia víťazka predbehla vedúcu stoličku s náskokom viac ako pol sekundy v prvej jazde.

V druhej jazde sa na konci flipu začala vytvárať medzera, ale Shiffrinová išla rozumne a ocitla sa prvá. Vlhová bola na ceste k ďalšiemu skvelému dňu, naberala na obrátkach, keď korčuľovala v druhej jazde. V polovici behu sa chytila ​​a nakoniec skĺzla.

„Petra tento víkend naozaj zvládla majstrovskú triedu v slalome, v mojej mysli vyhrala, ale ja som sa dostala na pódium, takže som šťastná a veľmi spokojná s víťazstvom,“ povedala Shiffrinová.

Víťazstvo si odniesla Shiffrinová, druhá Chorvátka Leona Popovic a tretia Nemka Lein Duerová.

„Nakoniec to bol dobrý víkend s dvoma skvelými pretekmi, takže som veľmi spokojná,“ povedala Shiffrinová.

Shiffrinová teraz vyhrala miesto v slalome Svetového pohára

Shiffovo víťazstvo predĺžilo jej rekord vo Svetovom pohári na 89 a vyrovnalo Levyovej najviac víťazstiev v slalome Svetového pohára na jednom mieste so siedmimi víťazstvami (a siedmimi sobmi).

Paula Moltzanová z tímu Stifel US Alpine Ski Team získala skvelý titul vo svojej prvej jazde, keď neskončila na špici. AJ Hurd dokončil prvú jazdu na 53. mieste, Lila Lapancha na 58. mieste a Tasha Romanov na 59. mieste. Do druhej jazdy sa nekvalifikovali. Joe Zimmerman nedokončil prvú jazdu.

READ  Päť dní po poslednom letovom teste SpaceX valí hviezdnu loď na štartovacej rampe

Tech ženy sa pozerajú na svoj ďalší turnaj Svetového pohára, Stifel Killington Cup doma 25.-26. novembra.

Mužský šprintérsky tím mal v nedeľu pretekať vo švajčiarskom Zermatte-Cervinia, ale preteky boli, žiaľ, pre počasie zrušené.