Svet

Shinki Munyesa vyrovnáva dlh uprostred finančného boja

Prominentný duchovný z Harare a podnikateľ Shingi Munyesa, ktorý bol poradcom prezidenta Emmersona Mnangagwu v Prezidentskom poradnom zbore, je v súčasnosti v procese splácania značného dlhu svojej bývalej rodinnej priateľke Marjorie Fatsiso Mutemererwovej.

Nedávne aktualizácie naznačujú, že Munyeza, známa postava v obchodných kruhoch, už zaplatil 44 000 dolárov Mutemererwovi na základe súdneho príkazu a občianskeho súdneho príkazu vydaného proti nemu v júli.

24. júla boli Munyesa a jeho manželka Wilma nútení splatiť Mutemererwovi 100 000 dolárov, ktoré predstavujú sumu pôžičky. Potom, 13. septembra, v súlade s príkazom súdu HC1696/23, bolo príkazcovi nariadené zaplatiť 2 919 USD ako úrok a 7 000 USD ako trovy právneho zastúpenia.

Táto paušálna suma je splatná v piatich rovnakých mesačných splátkach do 30. dňa každého mesiaca. Nedodržanie bude mať za následok okamžitú platbu celej sumy a nezaplatenie môže viesť k uväzneniu Munyesas na 90 dní v centrálnej väznici Harare.

Spochybnenie poplatkov a porušenie súdnych príkazov

Shinki Munyesa-image credit@X

Zdroje prezrádzajú, že napriek pravidelným platbám Munyesa a jeho manželka striktne nedodržiavali súdom nariadený splátkový kalendár. The Doteraz zaplatených 44 000 dolárov sa odchyľuje od odporúčaných splátok, obchodné podmienky predstavujú porušenie súdneho príkazu. Napríklad občianska pokuta vo výške 7 000 USD zaplatená v októbri porušuje nariadenie.

Zdroj hovorí: „Mutemererwa pozorne sleduje ich aktivity. Aj keď existuje úľava, že platby prebiehajú, existuje obava, že môžu zlyhať. Zostáva však otvorený priateľskému urovnaniu prostredníctvom súdnych príkazov.

Munyesove finančné problémy

Munyesa, ktorá stratila svoj dom v Borrowdale Brook v Harare, domáce spotrebiče a auto, čelí značným obchodným a finančným problémom v dôsledku dlhov voči Connect Microfinance Zambia.

Ďalšie dôkazy naznačujú, že Munyesa, ktorý kedysi kritizoval Mnangagwu, prominentného obchodníka a hoteliéra, teraz prenajíma svoj bývalý byt za 1 500 dolárov mesačne.

READ  Čínska národná zdravotnícka komisia prestala zverejňovať denné štatistiky COVID-19

Newshawks získal dokumenty vysvetľujúce platby nájomného Munyesa spoločnosti Connect. Jeho dom v Barrowdale Brook sa predal za 625 000 dolárov a teraz prenajíma nehnuteľnosť, ktorú predtým vlastnil.

Dňa 25. júna 2022 Munyeza súhlasila s predajom svojho domu spoločnosti Connect Microfinance Zambia Limited, pričom transakciu dokončila 17. júla. Zmluva zahŕňa predaj všetkého tovaru v hodnote 10 630 USD.

Keď sa Mutemererwa zmocnil domu Borrowdale Brooke, Connect uplatnil svoje vlastníctvo a 6. októbra 2022 vydal šerif Zimbabwe exekučný príkaz a 6. októbra 2022 dostal majetok od Munyesa.

Sledujte nás v službe Google News a získajte okamžité aktualizácie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close